Nie przydeptuj małych skrzydeł

Katarzyna Wnęk-Joniec Wydawnictwo: Żak poradniki dla rodziców
978-83-89501-81-3
Żak
dziecko psychologia wychowanie w rodzinie
poradniki dla rodziców
978-83-89501-81-3
dziecko psychologia wychowanie w rodzinie

Książka która ma za cel uwrażliwienie Ciebie, na to co jest istotne w wychowywaniu, czyli traktowaniu tej mniejszej i młodszej osoby jak człowieka, w myśl zasady nie rób innym tego co Tobie niemiłe. Niby wszystko wiesz, ale czasem się zapominasz, więc polecam to wszystkim którzy mają realny wpływ na wychowanie dzieci, bo to warto wiedzieć, albo sobie przypomnieć.

Króciutka, ale jakże treściwa pozycja. Warto ją podarować dziadkom, naniom czy innym osobom, z którymi dziecko spędza czas.

Dla mnie: rewelacja!

Wiedza psychologiczna przełożona na prosty język przykładów z codzienności z dzieckiem. Taki przewodnik dla rodziców: do ciągłego czytania od początku do końca i na wyrywki, do ciągłego wracania do poszczególnych rozdziałów, i do całości. Przez lata. Przez cały okres towarzyszenia dziecku w rozwoju. Polecam.

PS
To bardzo cieniutka książeczka. Jej...

Rodzicielstwo jest jak stąpanie po kruchym lodzie: piękne, ekscytujące, a jednocześnie... niebezpieczne. Niebezpieczne w tym sensie, że pod swoje skrzydła dostajemy małego człowieka i to od nas, rodziców, zależy bardzo wiele, a przede wszystkim to, z jakim bagażem ów mały człowiek wyruszy w świat, jak będzie przygotowany na to, co na zewnątrz, poza rodzinnym gniazdem.

"Nie...

Chcesz wejść w świat Twojego dziecka ? jeśli tak, masz tutaj zaproszenie, bilet do odkrywania emocji, zmagań, pragnień i potrzeb. Oczami dziecka spojrzysz na to co czuje, z czym się zmaga, kim jesteś w jego życiu i czego od Ciebie oczekuje. To nic innego jak instrukcja, 23 wskazówki by nauczyć się wierzyć, ufać, wspierać, pomagać, pozwolić być innym niż Ja czy Ty - pozwolić...

Wyśmienita !!! Bardzo cienka więc czyta się dosłownie chwilę, ale tak dobrze pokazuje świat dziecka, rzeczy na które nie zwracamy uwagi, a dla maluszków są takie ważne. Bardzo mi się podobała.

Jestem absolutnym antyfanem poradników o wychowywaniu dzieci jednak ta pozycja trafiła do mnie w stu procentach. Krótka ale niosąca ogrom wiedzy. Pozwala wczuć się w to, co widzi, czuję i doświadcza dziecko a przez to daje do myślenia, w jaki sposób pracować nad sobą by być lepszym rodzicem.

Mały podręcznik dla dużych. Niepozorna książka, która w prostocie swojej formy niesie potężne przesłanie o miłości do swojego dziecka. Miłości, silniejszej niż własne doświadczenia czy wyuczone schematy. Miłości, która daje wolność, zrozumienie i bezpieczeństwo. Tej książki nie da się przeczytać raz. Tę książkę należy czytać każdego wieczora, starając się zrozumieć swoje...

Ta książka dała mi w twarz.

Cudowna, wzruszająca, mądra.

Bardzo ciekawa, poruszająca i pouczająca książka, szczególnie dla rodziców. Polecam!

Dyskusje

• Poradniki
  • 2019
  • Dziecko
  • 2020
  • Rodzicielstwo

Dodaj cytat z książki Nie przydeptuj małych skrzydeł