Sir Tomasz More odmawia

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historia,
hunter

Zbiór pięciu opowiadań poświęconych niezwykłym postaciom, które w znaczący sposób wpłynęły na bieg historii. Z wyczuciem psychiki ludzkiej i wrażliwością historyka rozumiejącego, jak ważna może być postawa jednostki w dziejach, autorka przedstawia ludzi odważnych i nieprzeciętnych, którzy w pewnym momencie życia stanęli przed koniecznością dokonania trudnego dla nich wyboru. Decyzje okazały się brzemienne w skutki zarówno dla nich samych, jak i dalszego biegu wydarzeń dziejowych. Tytułowy bohater książki, wyniesiony na ołtarze przez Jana Pawła II, jest patronem polityków.

Defenestracja | 2016-08-02
VeroModna | 2016-07-26