Opowieść o siedmiu mędrcach

klasyka
2012-05-14
9788324019274
starożytność powieść historyczna filozofia antyk

Książka autorstwa wybitnej postaci. Piękny język, całość nastrojowa, refleksyjna. Zarazem jednak pozbawiona dynamicznej akcji czy jasno zarysowanej fabuły co może u wielu powodować pewne zagubienie, niby powieść historyczna, ale jednak chyba bardziej rzecz o filozofii.

Malewska - wielki, wspaniały Człowiek, niestety książka się jej nieudała. To nudniejsze niż Dąbrowska z Nałkowską; i podobnie jak ich "Nocy i dni" i "Nad Niemnem", Malewskiej "dzieła" nie zmogłem /3/4 przebrnąłem/

• Filozofia
  • Powieść historyczna
  • Chcę w prezencie
  • Powieści biograficzne
  • Beletrystyka
  • Polskie
  • 2009 Nabytki

Dodaj cytat z książki Opowieść o siedmiu mędrcach