Obrazy Włoch T. 1

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Obrazy Italii
popularnonaukowa
aissa

Muratow (1881-1950), wybitny rosyjski historyk sztuki. Autor, który zjeździł Włochy wzdłuż i wszerz, zna jak niewielu chyba obcokrajowców zarówno ten kraj, jak i jego historię. Wraz z nim czytelnik przemierza miasta i miasteczka włoskie, zachwyca się pięknym krajobrazem, zwiedza muzea, kościoły i pałace, ogląda przenikliwym wzrokiem rozmiłowanego w sztuce włoskiej Muratowa obrazy, freski, mozaiki. Zapoznając nas z arcydziełami sztuki autor kreśli zarazem sylwetki ich twórców - snycerzy, malarzy, rzeźbiarzy, architektów, poetów, a także innych postaci, jak na przykład słynnego awanturnika Casanowy. Postaci te ukazane na tle epoki, w której żyły, dają jednocześnie żywy obraz ówczesnych zwyczajów i obyczajów.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: google

Tymko | 2016-06-09

Bardzo dobra ksiażka. Ukazuje Włochy, które w większości już dawno minęły. Sprawny styl, ciekawe opisy. Pozycja nie na plażę, ale do spokojnego delektowania się podróżą autora. Może też służyć za przewodnik po tym, co było. Fenomenalnym uczuciem jest zwiedzanie tych samych miejsc, a jednak już całkowicie innych.