Cienie w dżungli. Zwiadowcy Alamo na wyspach Pacyfiku

978-83-89344-81-6
II wojna światowa
literatura faktu
hunter

Dzieje elitarnej,tajnej jednostki zwiadowczej, której generał Douglas MacArthur ufał bez zastrzeżeń. Dzięki informacjom, jakie zdobywali, podejmował decyzje kluczowe dla przebiegu działań wojennych na Pacyfiku.

Maciek | 2017-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Pomijając pewne wątpliwości jakie wzbudza we mnie zawsze nazwisko Wołoszański... Książka, ze względu na temat jaki porusza, niewątpliwie ciekawa, przynajmniej dla mnie. I nawet nieźle, choć nieco chaotycznie napisana. Podręcznik czy książka typowo historyczna to nie jest oczywiście, ale jeśli kogoś - jak mnie - zaciekawi temat, sporo można się z niej dowiedzieć. Choć z powyższych względów (nazwisko chociażby/nazwa wydawnictwa i to co z tego wynika) i nie tylko, należy podejść do niej i opisywanych w niej wydarzeń z pewnym dystansem. Powstała w dużej mierze na podstawie wspomnień nielicznych i dość zaawansowanych wiekiem (niczego im nie ujmując) weteranów. Pamięć ludzka i domniemana (choć zapewne po części słusznie) skłonność dzielnych wojaków do pewnego ubarwiania swoich przygód i dokonań... Z racji charakteru jednostki, utajnienia na długi okres wszelkich informacji na jej temat, jak i upływu czasu - dostęp do wiarygodnych dokumentów/źródeł jest mocno utrudniony... Jak już...

Topbookread | 2017-01-31
Na półkach: Historia, Przeczytane