Delta Force

Wydawnictwo: Inne Spacery
Inside Delta Force
0-385-73251-1
pizmak

Historia elitarnej jednostki antyterrorystycznej spisana piórem jednego z pierwszych operatorów. Pierwszy Operacyjny Oddział Sił Specjalnych Delta – powszechnie znany jako Delta Force – to najbardziej elitarny zespół komandosów w amerykańskim wojsku i prawdopodobnie najlepiej wyszkolony na świecie. Delta Force powstała 21 listopada 1977 roku. Już kilka miesięcy później Eric Haney – autor książki – trafił na selekcję do nowej jednostki. Gdy udało mu się przebrnąć przez zadziwiające, trudne testy – znalazł się w prawdziwej elicie. Haney ujawnia szczegóły i tajemnice selekcji oraz szkolenia operatorów Delty. Książka dokumentuje prawie 10 lat funkcjonowania Delta Force (m.in. akcje: Teheran, Grenada, Sudan, Ameryka Środkowa, Bejrut). Jednak język daleki jest od akademickiego wykładu. Haney pisze ze swadą, poczuciem humoru, obrazy są plastyczne, narracja wciągająca. Książkę czyta się jak najlepszą powieść kryminalno-szpiegowską. Ale to również zapis przemiany Haneya. Z biegiem lat autor dostrzega, że służba w elitarnym oddziale ma również swoje mroczne strony. Delta uwikłana w gierki CIA wykorzystywana jest czasem do celów, z którymi operatorom trudno się pogodzić. Haney nie boi się pokazać i tej – politycznej strony funkcjonowania jednostki.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: http://www.konflikty.pl/photos/haneydelta.jpg

Katake | 2015-12-19

Nie jestem wprawnym pisarzem ale muszę tutaj dodać swoje trzy grosze.
Niepozorna okładka zbija z tropu czytelnika i nie robi dobrego wrażenia. Jednak kolejne strony odkrywają historię, której nie chce się przerwać, odłożyć choćby na chwilę. Polecam wszystkim nawet tym, których nie rajcują wojenne opowiastki. Koniecznie zaparzcie dużo herbaty :).

J-Nathan-Rai | 2013-11-24

Delta Force to z pewnością jedna z najlepszych książek, jakie zdarzyło mi się czytać ostatnimi czasy. Eric Haney w wspaniały sposób opisuje narodziny i rozwój Pierwszego Operacyjnego Oddziału Sił Specjalnych Delta, dzieląc jego (i swoją) historię na trzy rozdziały.

Gdy Autor opowiada o swoich przeżyciach podczas selekcji, czytelnik ma wrażenie, jakby sam tam był. Często podczas lektury napotykamy wiele absurdów i szokujących zdarzeń, a najbardziej w tym przerażające jest to, iż nie możemy spokojnie rzec "To tylko fikcja". Nie. To zdarzyło się na prawdę. Opowieść Haney'a motywuje do działania, stawia nas w niewygodnej sytuacji, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że tak na prawdę za wiele nie działamy. Nieprzyjemne, lecz pomocne.

Rozdział drugi, w którym opisane jest szkolenie, nie jest mniej emocjonujący od pierwszego. Eric Haney nie mógł wszystkiego opisać, ale to, co ukazał w dziennym świetle, jest na tyle interesujące i intrygujące, że nie sposób oderwać się od lektury.

Rozdział...

chodzacypatogen | 2015-01-19

Fajnie opisane,tak,że można poczuć co odczuwała bohater. Jak dla mnie coś zacnego do poczytania jak ktoś lubi taki klimat.

Magnolia | 2015-09-11
Przeczytana: 09 listopada 2014

+++

GAME_MAN | 2015-10-27

Dobra książka, niesamowicie szybko sie czyta, dobre i szczzególowe opisy powstania jednostki, szkolen i treningów.

Michał | 2014-10-09

Napisana w fajny, przystępny sposób, bez pompy, która mi trochę przeszkadzała w "Celu snajpera"

Dariusz | 2014-05-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 15 maja 2014

Bardzo dobra książka !

pizmak | 2011-01-29

Książka opisuje, początki jednostki, etap szkolenia i niektóre misje, w powstaniu jednostki brali udział miedzy innymi amerykanie polskiego pochodzenia :), książkę czyta się szybko i przyjemnie, polecam miłośnikom tematu, ja swoja wygrałem w konkursie i jestem bardzo zadowolony.

Cotta | 2013-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2013

Książka bardzo dobrze napisana, łatwym do zrozumienia językiem, można z niej wynieść cenne informacje dotyczące powstania i przeznaczenia jednostki.

Maciej Domagała | 2012-08-06

Rewelacja! Wiele cennej wiedzy historycznej, politycznj i militarnej. Polecam każdemu miłośnikowi Militari.