Tango z niedźwiedziem

Tłumaczenie: David M. Dastych
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielcy Polacy XX wieku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Imbir
It takes one to tango
literatura faktu
Pitus80

Autobiografia gen. Edwarda Rownego przybliża nam wiedzę o postawie i wkładzie Polaków (czy raczej Amerykanów polskiego pochodzenia) zarówno w kształtowaniu globalnej polityki Stanów Zjednoczonych, jak i rozwój amerykańskich Sił Zbrojnych i NATO.

źródło opisu: Oficyna Imbir, 2007

źródło okładki: www.sk.com.pl

bafomet | 2015-01-07

Książka napisana bez polotu. Jest to autobiografia jednego z najwyższych urzędników w USA odpowiedzialnych za negocjacje rozbrojeniowe z ZSRR. Przyznam się, że nie dobrnąłem do końca. Temat ciekawy, natomiast jego przedstawienie już niekoniecznie - książka pełna nazw, nazwisk, dat i faktów spisanych w nieco dziennikowej formie. Tylko dla prawdziwych pasjonatów zimnej wojny.

Kamil Chabros | 2014-01-20
Przeczytana: 2013 rok

Amerykanin polskiego pochodzenia, opisuje jak wyglądały negocjacje ze Związkiem Sowieckim dotyczące rozbrojeń. Jeżeli kogoś interesuje historia zimnej wojny to mogę polecić.

mikolaj29 | 2019-04-28
ksc | 2019-01-24