Charakter praw fizycznych

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
8 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The character of phisical law
83-7180-876-3
fizyka
Remi Lew

Natura jest bardzo prosta, a zatem bardzo piękna - napisał Richard P. Feynman w Charakterze praw fizycznych. Ale czy fizycy odgadują prawa przyrody bezpośrednio z wyników doświadczeń? A może wymyślają je i wtłaczają naturę w ich gorset? By odpowiedzieć na te pytania, wielki fizyk rozważa odkrycia Newtona, Maxwella i Einsteina, zastanawia się, dlaczego przyroda daje się opisywać językiem matematyki i dlaczego czas nigdy nie płynie do tyłu; próbuje także zrozumieć nieoznaczoność, wprowadzoną przez mechanikę kwantową. Jak zwykle, czyni to w oryginalnym, żywym i frapującym stylu, z wdziękiem i pasją.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Charakter_praw_fizycznych-p-1507-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Charakter_praw_fizycznych-p-1507-.html

wicher_Lab | 2016-02-10

Najlepsze tłumaczenie fizyki i matematyki na język ludzki.

Daniel | 2016-05-21
Skellen | 2013-09-06
PJA | 2013-03-17
stasiek | 2012-08-17
Czytamy w weekend

To będzie bardzo ciekawy weekend! Z pewnością będziemy co chwilę odświeżać strony serwisu, aby zobaczyć, czy w Plebiscycie Książka Roku 2015 przekroczono próg 100 000 głosów! W przerwach między klikaniem w klawisz f5, będziemy oczywiście czytać książki. Zobaczcie nasze propozycje!