Szymon Wiesenthal. Życie i legenda

Szimon Wiesenthal
978-83-247-1848-1
biografia, łowca nazistów
megiddovl

Historia niezwykłego życia i działalności Szymona Wiesenthala (1908 -2005), dzięki któremu wytropiono, schwytano i skazano wielu nazistowskich zbrodniarzy ukrywających się po wojnie, m.in. Adolfa Eichmanna, głównego organizatora rozwiązania kwestii żydowskiej. Jak Wiesenthal przeszedł przez dwanaście obozów, cudem unikając śmierci? W jaki sposób tropił przestępców? Pasjonująca biografia...

Pasjonująca biografia przypomina chwilami powieść sensacyjną i zawiera wyjątkowy wywiad z samym Wiesenthalem, obrońcą pamięci o Holokauście i niestrudzonymbojownikiem o prawa człowieka.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/szymon-wiesenthal-tom-segev,p90076746.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/szymon-wiesenthal-tom-segev,p90076746.html

bookscreations | 2014-05-30
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Bardzo szybko czytam biografie, bo lubię lekturę opartą na faktach. Życie Szymon Wiesenthala – „łowcy nazistów”, to materiał na dobry scenariusz. My młodzi marudzimy, że mróz, bo za oknem -15 st, że samochód trzeba odśnieżyć, albo co najgorsze trzeba jechać do pracy autobusem.. A gdyby tak pomyśleć, że nasz dziadek, babcia, pradziadek, starszy wujek zmuszeni byli w cienkim „pasiaku” niejednokrotnie wiele godzin stać na bardziej siarczystym mrozie na apelu przed barakiem..? To czy nie zmieni nam się perspektywa? I nie byłoby tych wszystkich prawdziwych,a le trudnych i przerażających historii, gdyby nie naziści. Wojna minęła, tym którzy przetrwali wojnę i pobyt w obozach, zostały wspomnienia. Niektórym udało się wyprzeć z pamięci to, o czym mówić i czego wspominać nie chcieli. Nie zapomniał jednak także Szymon Wiesenthal, żydowski działacz, który w likwidacji getta warszawskiego stracił 89 członków swojej rodziny. Przeszedł przez sześć obozów koncentracyjnych. Z ostatniego obozu w...

Karola | 2013-04-12
Na półkach: 52 w 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

Z książką tą zmagałam się długie miesiące. Z jednej strony dlatego, że w ręce co chwilę wpadają mi książki, które przyciągają mnie jak magnez, z innej strony w książce pana Segev brakowało mi spójności oraz liczyłam na ciekawsze przedstawienie losów Szymona Wiesenthala. Nie do końca rozumiałam zamysł autora dotyczący rozdziałów, w osobistym odczuciu brakowało mi czasem związku przyczynowo-skutkowego w przedstawianiu losów Weisenthala, często miałam wrażenie, że autor przeskakuje od jednej myśli do drugiej. Jednakże sądzę, że dla każdego kto interesuje się tematyką II wojny światowej książka stanie się źródłem wielu ciekawych wiadomości.

Pablo3mg | 2014-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2014