Twarz Hitlera. Biografia fizjonomiczna

Hitlers Gesicht. Eine physiognomische Biographie
978-83-7453-817-6
Inne
Snoopy

Ci, którzy widzieli Hitlera z bliska, zwykle reagowali zachwytem. Wspominali niesamowite spojrzenie, paraliż, jaki ich ogarniał w zetknięciu z nim, inni jednak mówili o całkowitej nijakości twarzy Führera – o emanującej z niej pustce. Badając relacje świadków i wizerunki Hitlera, autorka odpowiada na wiele pytań: Czy patrząc w twarz dyktatora, jesteśmy w stanie czegoś się o nim dowiedzieć? A może tylko dowiemy się czegoś o jego twarzy, wykreowanej na potrzeby propagandy? Czy istnieje rozpoznawalne „oblicze zła” i gdzie powinniśmy go szukać? Książka Claudii Schmölders rozprawia się zatem nie tylko z Hitlerem i jego społecznym wizerunkiem, ale przede wszystkim z fizjonomiką – pseudonauką, która prawdy
o naturze człowieka poszukiwała w jego twarzy.

Jolanta | 2013-11-25

interesująca opowieść o dyktaturze,silnej osobowości,mani weliminowania niewinnych ludzi,zadziwiające jak potrafił pojednać sobie boqatych ludzi,jego miłość do siostrzenicy,która końcem końców ją zabiła,ciekawa lektura,trzeba trochę znać historię

misia | 2015-02-05

taki jeden chlopak ktorego znam od niedawna ma dlonie piekne jak hitler

em189 | 2014-12-17
Kasienka | 2013-02-12