.hack//Bransoleta Zmierzchu tom 1

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu ".hack//Bransoleta Zmierzchu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
.hack//Legend of the Twilight volume 1
manga, rpg, gry, przygodowa
komiksy
Ayumi_Tsukada

W świecie największej gry sieciowej wszech czasów - THE WORLD - Shugo i Rena rozpoczynają pełną przygód podróż w pogoni za legendą tajemniczych ".hackersów". Na swojej drodze spotykają wiele przedziwnych postaci, poznają towarzyszy, z którymi wspólnie stawią czoła niebezpieczeństwom. Co przyniesie ... wom. Co przyniesie jutro!? Oto pierwszy tom oczekiwanej od dawna mangi spod znaku ".hack"!

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2005

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Caleb | 2014-04-11

Niewymagająca manga z uniwersum .hack, w sam raz żeby oderwać myśli i odpocząć przy czymś prostym. Gry komputerowe, to jak wiadomo konik Japończyków. Tutaj główni bohaterowie prowadzą swoich alter ego w produkcji znanej jako sieciowe RPG. Są to siostra i brat, Rena oraz Shugo. Mają za zadanie odkryć przyczynę infekcji, jaka spotkała monumentalną w swych rozmiarach grę.

Z tego, co mi wiadomo .hack jest z reguły bardziej poważne i dojrzalsze niż ten projekt. Manga w gruncie rzeczy całkiem zabawna, sporo w niej bezpośrednich odniesień do kultury graczy. Kreskę odnajduję jako przeciętną, tak samo prowadzenie akcji. Jak już sugerowałem, luźna koncepcja bez większych niuansów.

dehira | 2015-10-17

Czytając to po raz drugi po latach stwierdziłam, że jednak wyrosłam z klimatu. Manga jest ładna, akcja szybka, kostiumy postaci śliczne, zwierzątka-pupile słodziaste, każdy rozdział to nowa przygoda... i wszystko razem sprawia, że kiedy miałam "naście" lat podobało mi się bardziej niż dzisiaj. Co nie znaczy, że manga jest zła - znaczy tylko, że jest skierowana do młodszego odbiorcy :)
Klej w moim egzemplarzu trzyma się rewelacyjnie, mimo że marginesy wewnętrzne są zbyt wąskie i mangę trzeba dość mocno rozginać do czytania. Za to cześć i chwała wydawcy.

Agnieszka_Markiewicz | 2011-02-25
Na półkach: Komiks, Przeczytane

Bawiłam się w czasie lektury na tyle dobrze, by chcieć sięgnąć po części kolejne (któreż to na pianinie leżą już i czekają). Nic wyjątkowego, ale i bohaterowie sympatyczni, i akcja przyjemna, i humor. Ktoś by powiedział, że dla nastolatków może - i pewnie miałby rację. Ale po co szufladkować i wiekiem ograniczać?

arccadio | 2016-08-02
Na półkach: Manga, Przeczytane