Nie, Dziękuję! 1

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Nie, Dziękuję (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Maniattemasu
humor
komiksy
Olena

Ogromna dawka poczucia humoru. Sytuacje które rozkładają na łopatki, zwłaszcza starcia głównej bohaterki z kotką (strojącą rozbrajające miny w iście japońskim stylu). Przyznam, że na początku sądziłam po okładce i z oporem wzięłam się za czytanie tego różowego dzieła, ale szybko zweryfikowałam swoje poglądy :)

źródło opisu: Waneko 2007

źródło okładki: Waneko 2007

Sandra | 2014-03-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Manga

Najprościej streszczając, opowiada ona o tym, jak to Homare Kitano (za sprawą ojca - a raczej jego długów) została sprzedana znajomemu rodziców i stała się jego gospodynią domową. Jako bohaterka dość chaotyczna i niezbyt rozgarnięta, wprowadziła dość spore zamieszanie w nowym otoczeniu swego właściciela i jego 3 synów :)

Nie jestem zbytnią fanką romansów, ale za to uwielbiam komedie. Po tą sięgnęłam bardzo dawno - była jedną z pierwszych, którą kupiłam (chociaż prawdę powiedziawszy odrzucała mnie jej różowa okładka). Chociaż fabułę ma przeciętną, jej zakup zdecydowanie zaliczam do udanych, ponieważ zawsze poprawia mi humor w smutne dni :)

Esme | 2016-02-17
Przeczytana: 12 lutego 2016

Pierwszy raz tomik zobaczyłam w Empiku mając jakieś 16 lat i chociaż bardzo chciałam go sobie kupić, to jakoś nie złożyło się. Drugi raz natknęłam się na niego przypadkiem dopiero parę dni temu w bibliotece i z czystej ciekawości wypożyczyłam.
Cóż, kreska jest naprawdę piękna, jedna z ładniejszych jakie widziałam, jednak pozycja jest zdecydowanie lekka i przeznaczona dla młodszych czytelników (a konkretnie nastolatków - zbyt dużo podtekstów jak dla dzieci, zbyt infantylne wątki jak dla dorosłych). Mamy tu typowy harem męski (główna bohaterka jest w zasadzie chyba jedyną dziewczyną w całej mandze, nie licząc postaci obu matek), w którym każdy chłopak musi mieć nieco inny charakter. Oczywiście zgodnie z kanonem bohaterka zakochuje się w tym najbardziej na pozór wrednym / niedostępnym egzemplarzu bez żadnego wyraźnego powodu, bo dlaczego by nie... Z drugiej strony Homare-chan nosi bardzo często "służbowy" strój pokojówki, tak więc manga nadaje się też na zaspokojenie niektórych...

Pami | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Przygody nastolatki w męskiej szkole.
Homare poznajemy gdy jej rodzice nie mają z czego spłacić długu. Postanawiają więc oddać córkę w zastaw za długi. I tu zaczyna się duża dawka humoru.

Warto przeczytać choćby tylko po to by humor sobie poprawić.
Na pewno wrócę i to nie raz do tej książki.

Olena | 2010-08-11
Na półkach: Manga, Przeczytane

Ogromna dawka poczucia humoru. Sytuacje które rozkładają na łopatki, zwłaszcza starcia głównej bohaterki z kotką (strojącą rozbrajające miny w iście japońskim stylu). Przyznam, że na początku sądziłam po okładce i oporem wzięłam się za czytanie tego różowego dzieła, ale szybko zweryfikowałam swoje poglądy :)

książek: 1927
dehira | 2014-07-10

Komedia, trochę infantylna, bazuje na klasycznym wątku - samotne dziewczę w domu pełnym przystojnych chłopaków. Czytadło na nudę, wywoła uśmiech, ale nie zapada w pamięć.
Najfajniejszy z całej historii był kot - z jego akcji uśmiałam się najbardziej, ma pyszczek brzydki jak noc i boskie wyrazy twarzy :D

Ładna kreska, ładny druk, ładnie wydane.

książek: 1926
Kyou | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Manga inna niż te już przeze mnie czytane. I to mi się podoba. Kreska jest świetna, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak nie podoba mi się główna bohaterka...

Nadnne | 2013-07-23

Manga, która nie zapada na długo w pamięć.
Może i mamy ciekawą główną bohaterkę i ciekawą sytuację, w jakiej ją widzimy, kreska nawet fajna, ale nic oprócz tego. Może jeszcze czasami jest zabawna, czasami podkreślam.
Mimo wszystko chyba pierwsza część jest lepsza od tej drugiej.

Paulina | 2016-09-19
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 18 września 2016

Definitywnie nie mój gust.

Wiśnia | 2012-05-13

Nudne i infantylne