Nie, Dziękuję! 1

978-83-89893-19-2
humor
komiksy
Olena

Ogromna dawka poczucia humoru. Sytuacje które rozkładają na łopatki, zwłaszcza starcia głównej bohaterki z kotką (strojącą rozbrajające miny w iście japońskim stylu). Przyznam, że na początku sądziłam po okładce i z oporem wzięłam się za czytanie tego różowego dzieła, ale szybko zweryfikowałam swoje poglądy :)

Bulma3110 | 2014-03-09
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Manga

Najprościej streszczając, opowiada ona o tym, jak to Homare Kitano (za sprawą ojca - a raczej jego długów) została sprzedana znajomemu rodziców i stała się jego gospodynią domową. Jako bohaterka dość chaotyczna i niezbyt rozgarnięta, wprowadziła dość spore zamieszanie w nowym otoczeniu swego właściciela i jego 3 synów :)

Nie jestem zbytnią fanką romansów, ale za to uwielbiam komedie. Po tą sięgnęłam bardzo dawno - była jedną z pierwszych, którą kupiłam (chociaż prawdę powiedziawszy odrzucała mnie jej różowa okładka). Chociaż fabułę ma przeciętną, jej zakup zdecydowanie zaliczam do udanych, ponieważ zawsze poprawia mi humor w smutne dni :)

Esme | 2016-02-17
Przeczytana: 12 lutego 2016

Pierwszy raz tomik zobaczyłam w Empiku mając jakieś 16 lat i chociaż bardzo chciałam go sobie kupić, to jakoś nie złożyło się. Drugi raz natknęłam się na niego przypadkiem dopiero parę dni temu w bibliotece i z czystej ciekawości wypożyczyłam.
Cóż, kreska jest naprawdę piękna, jedna z ładniejszych jakie widziałam, jednak pozycja jest zdecydowanie lekka i przeznaczona dla młodszych czytelników (a konkretnie nastolatków - zbyt dużo podtekstów jak dla dzieci, zbyt infantylne wątki jak dla dorosłych). Mamy tu typowy harem męski (główna bohaterka jest w zasadzie chyba jedyną dziewczyną w całej mandze, nie licząc postaci obu matek), w którym każdy chłopak musi mieć nieco inny charakter. Oczywiście zgodnie z kanonem bohaterka zakochuje się w tym najbardziej na pozór wrednym / niedostępnym egzemplarzu bez żadnego wyraźnego powodu, bo dlaczego by nie... Z drugiej strony Homare-chan nosi bardzo często "służbowy" strój pokojówki, tak więc manga nadaje się też na zaspokojenie niektórych...

Pami | 2013-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2013

Przygody nastolatki w męskiej szkole.
Homare poznajemy gdy jej rodzice nie mają z czego spłacić długu. Postanawiają więc oddać córkę w zastaw za długi. I tu zaczyna się duża dawka humoru.

Warto przeczytać choćby tylko po to by humor sobie poprawić.
Na pewno wrócę i to nie raz do tej książki.

Olena | 2010-08-11
Na półkach: Manga, Przeczytane

Ogromna dawka poczucia humoru. Sytuacje które rozkładają na łopatki, zwłaszcza starcia głównej bohaterki z kotką (strojącą rozbrajające miny w iście japońskim stylu). Przyznam, że na początku sądziłam po okładce i oporem wzięłam się za czytanie tego różowego dzieła, ale szybko zweryfikowałam swoje poglądy :)

Kyou | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Manga inna niż te już przeze mnie czytane. I to mi się podoba. Kreska jest świetna, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak nie podoba mi się główna bohaterka...

MikuHime | 2014-04-09

Spodziewałam się czegoś więcej, czegoś zabawnego i odprężającego... a dostałam dwa tomy, które aż ociekają kiczem i nudą! Homare naprawdę mnie irytowała swoją głupotą, podobnie jak jej paniczyk, którego jedyną miłością są koty! Zresztą rodzice Homare też nie lepsi... Drugoplanowi bohaterowie byli po prostu nijacy, jedyni, którzy mi się spodobali to dwaj pozostali bracia i ich ojciec.

Ze swojej strony nie polecam, dziękuję, dobranoc

dehira | 2014-07-10

Komedia, trochę infantylna, bazuje na klasycznym wątku - samotne dziewczę w domu pełnym przystojnych chłopaków. Czytadło na nudę, wywoła uśmiech, ale nie zapada w pamięć.
Najfajniejszy z całej historii był kot - z jego akcji uśmiałam się najbardziej, ma pyszczek brzydki jak noc i boskie wyrazy twarzy :D

Ładna kreska, ładny druk, ładnie wydane.

Nadnne | 2013-07-23

Manga, która nie zapada na długo w pamięć.
Może i mamy ciekawą główną bohaterkę i ciekawą sytuację, w jakiej ją widzimy, kreska nawet fajna, ale nic oprócz tego. Może jeszcze czasami jest zabawna, czasami podkreślam.
Mimo wszystko chyba pierwsza część jest lepsza od tej drugiej.

Paulina | 2016-09-19
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 18 września 2016

Definitywnie nie mój gust.

Wiśnia | 2012-05-13

Nudne i infantylne