Tokyo Mew Mew 1

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Cykl: Tokyo Mew Mew (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Tōkyō Myū Myū
komiksy
Oceansoul

Ichigo Momomiya, lat 12. Jej randkę z kolegą ze szkoły, Aoyamą, zakłóca pewien wypadek, w wyniku którego bohaterka zmienia się w Mew mew – obrończynię sprawiedliwości! Dzięki mocy zagrożonych wyginięciem zwierząt, wszystkim tym, którzy zagrażają przyszłości ziemi, odpłaci dzisiaj z nawiązką – miau!

źródło opisu: J.P.Fantastica, 2005

źródło okładki: http://jpf.com.pl

Abyss Glimmer | 2013-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

Ichigo Momomiya to główna bohaterka. Zwykła gimnazjalistka do czasu, aż do jej ciała dostają się geny zagrożonego gatunku. Od tego czasu naszej bohaterce zaczynają wyrastać kocie uszy i ogon. Wraz z czterema towarzyszkami ma za zadanie uratować świat. Jednak nie jest to proste. W pierwszym tomie Ichigo musi odnaleźć pozostałe towarzyszki, lecz jak sami się przekonacie, ma bardzo dziwne do tego podejście. Dziewczyna może budzić trochę u czytelników mieszane uczucia. Jej sposób bycia wręcz zadziwia. Do tego jest na zabój zakochana w swoim koledze Masaya Aoyamie. Chłopak jest typem podziwianym przez dziewczyny. Mądry, wysportowany i przystojny. Czy jest możliwe, że coś między tą dwójką zaistnieje?

Moją uwagę jednak przykuła postać Ryo Shirogane. Otóż to on jest odpowiedzialny za to, kim stały się dziewczyny Tokyo Mew Mew. Jednak to nie to mnie ta intryguje w nim. Po prostu prawie nic o nim nie wiemy. Do tego ma dziwny stosunek do naszej głównej bohaterki. Jestem bardzo ciekawa tej...

dehira | 2015-02-15

Jest to manga skierowana do 11-13-latek.
A więc nie moje klimaty, ale wydaje mi się, że manga zawiera wszystko, co mogłoby się tak młodej osóbce spodobać: ładnie ubrane bohaterki, słodziaste, mają supermoce i walczą o planetę. Nawiązywanie przyjaźnie w mandze jest proste, przyjaciółki dbają o siebie a poza tym mamy tam pierwsze zauroczenia miłosne i bardzo (bardzo!) szybką akcję, tak charakterystyczną dla historii skierowanych dla najmłodszych nastolatek.

Nie mam co prawda możliwości przetestowania tego na "żywym materiale", ale wydaje mi się, że to dobra manga dla przeznaczonej jej kategorii wiekowej.

Ensui-Szyszka | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Wbrew temu, co mówi manga, na świecie na pewno coś ginie za każdym razem, kiedy w #TokyoMewMew główna bohaterka przywołuje swoją broń - Dzwoneczka Truskaweczka.
Sam kolor okładki odzwierciedla poziom słodyczy w tej historii. Mnie to przerosło.

sadzik | 2016-06-15
Ghiblinka | 2016-04-27