Cześć Michael! tom 1

Tłumaczenie: Aleksandra Watanuki
Cykl: Cześć, Michael! (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
What's Michael?
8388272004
kot, michael, manga
komiksy
Shar

"Cześć, Michael!" jest komiksem zupełnie innym niż dotychczasowe! Zainteresuje on na pewno każdego czytelnika z poczuciem humoru, a zwłaszcza wszystkich kociarzy. Okazuje się bowiem, że życie japońskiego kota niewiele różni się od życia kota polskiego, a właściciele kotów na całym świecie mogą się porozumieć nawet bez pomocy międzynarodowego języka esperanto. Kot Michael czasem jest pupilkiem...

Kot Michael czasem jest pupilkiem jakuzy, czasem romantycznym kochankiem Popci, a czasem typowym "buraskiem", ale w każdej historyjce potrafi ubawić czytelnika niemal do łez. A ponieważ Michael jest jednak kotem japońskim, w tle, jak przez dziurkę od klucza, możemy podejrzeć życie zwykłej japońskiej rodziny.

źródło opisu: [Waneko, 1999]

electric_cat | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Wspominam. Tak startowało Waneko:

No właśnie, trzymam w dłoniach niewielką książeczkę, trochę mniejszą na wysokość od mojej dłoni, która wkroczyła na polski rynek we wrześniu 1999 roku jako wydawniczy debiut oficyny z Warszawy. Ówczesna strona wydawcy "Michaela" była zarejestrowana jeszcze na domenie japońskiej. Gdy dorwałam się do sieci, wydawnictwo dysponowało już serwisem z polską końcówką.

Z okładki spogląda sympatyczny tańczący kocurek, którego sylwetka na długo zagości w logo Waneko. Milutki pyszczek sprawia wrażenie, że "Cześć Michael!" to jeden z często spotykanych komiksów dla dzieci. No cóż, nie do końca.

Wujek_Grzyb | 2014-02-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, Od Innych

Recenzje i inne moje teksty znajdziecie również na moim blogu:

Właśnie pisząc tę recenzję siedzę i patrzę na pewną małą książeczkę, którą chcę Wam opisać i sam się dziwię, że właśnie tę wybrałem do kolejnej recenzji. Malutka nie tylko w sensie ilości stron, bo ich jest tylko 120, ale także i wymiarowo gdyż ma zaledwie 15x10,5 cm, jak widać jest o wiele mniejsza niż standardowe. Ale i tak nie jest to najdziwniejsze, gdyż chodzi mi o gatunek, przed którym wystrzegałem się przez wszystkie lata mojego czytania.

A wszystko przez to, że „Cześć Michael” autorstwa Kobayashi Makoto jest niczym innym jak mangą, których do niedawna unikałem jak ognia, gdyż sądziłem, że nie mają one w sobie nic ciekawego i nie będę bawił się przy nich tak dobrze jak przy zwykłych książkach bez obrazków. Lecz właśnie dzięki temu przyjaznemu kotu z okładki zaczynam przekonywać się do tego rodzaju literatury z Kraju...

xtouchthesky | 2016-08-02
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Cześć Michael to bardzo humorystycznie pokazana historia kota Michaela. Czasem można się pośmiać z kotka, ale raczej śmiejemy się z ludzi, którzy go całkiem nierozumieją. Idealny obraz kota. Czytając o Michaelu miałam wrażenie, że czytam o nwłasnym kocie. Oczywiście obrazki są czarnobiałe, jedynie pierwsza historijka jest kolorowa.

KyuWon | 2015-06-22
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Śmieszne, lekkie i urocze, do tego w roli głównej kocur - czego chcieć więcej? ;)

Damian Jankowiak | 2012-02-09

Obowiązkowa pozycja dla posiadaczy kotów ;)

KiRu | 2016-09-23
Daguchna | 2016-09-13