Księga rozkoszy

The Book of Pleasure
8388922092
Okultyzm, magia, jaźń
Wojciech N

Czym jest jaźń? Zwyczajną funkcją świadomości czy boskim porywem nieskończoności? Co nią kieruje? Przypadek, przeznaczenie, pragnienie czy też wieczne nienasycenie? Jaką rolę odgrywa w jej życiu wiara? I jak sprawić by stała się źródłem natchnienia, olśnienia i rozkoszy? W Księdze rozkoszy, Austin Osman Spare, najbardziej zmysłowy dwudziestowieczny artysta, obala podstawowe dogmaty naszej kultury, proponując szereg technik uwalniania indywidualnych mocy.

Księga rozkoszy to jeden z kilku najważniejszych dwudziestowiecznych traktatów mistycznych, a zarazem skarbnica oryginalnych idei magicznych i artystycznych. To dzieło, które formułując wiele pionierskich w XX wieku pomysłów, odsłania świat, w którym każdy jest artystą.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wojciech N | 2010-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2010

Dla zainteresowanych - must read.

McKenzo | 2017-06-24
się | 2017-01-09