Najdalsza podróż

Seria: Transwizje
Wydawnictwo: Okultura
The Ultimate Journey: Consciousness And The Mystery Of Death
Jakub Szwedo

"Do późnych lat sześćdziesiątych XX wieku zachodnia cywilizacja przemysłowa niemal w ogóle nie interesowała się problematyką śmierci i umierania. Jedynym wiarygodnym wytłumaczeniem tego fenomenu jest masowe wypieranie się śmierci i tłumienie wszystkiego, co się z nią wiąże". Topimy śmierć we łzach, odpędzamy śmiechem, zagłuszamy szumem medialnym. W Najdalszej podróżyStanislav Grof proponuje nam wyprawę aż po kres istnienia w celu zobaczenia, co znajduje się dalej. Czym jest śmierć - końcem czy początkiem wszystkiego? Jakie towarzyszą jej wizje? Dokąd prowadzą? Książka Grofa nie zabiera ostatecznego głosu w tej kwestii, ale dostarcza fascynującego spojrzenia na problematykę, która dotyczy każdego.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/

vniafla | 2016-03-04

Grof przyczynił się by pewna garstka ludzi doświadczyła cudu i odkupienia. W chwili zwątpienia i bezkresnej rozpaczy walki z rakiem.

Mity, legendy ludowe a także wielkie czy egzotyczne religie wyszły poza percepcyjne filtry ludzkiego bezpośredniego doświadczenia.
Subiektywne wyniki tego zabiegu zgromadził i przekazał nam Grof pod postacią niesamowitych wywiadów i historii uzyskanych od ludzi, którzy ,,byli i widzieli''.

Coś pięknego, czytałem wzruszony i czułem jakbym od dawna szukał właśnie tej książki. Zapadnie mi w pamięć na zawsze.

fawnfelice | 2016-11-16
Qpsohn93 | 2016-09-04