Ewokacja

2011-01-01
2011-01-01
22 min.
Karolina Kallee
spare ewokacja austin osman grafika

Post w całości możecie tutaj obejrzeć:

Austin Osman Spare (1886-1956) był najmłodszym artystą, którego obraz został wystawiony w Akademii Królewskiej w Londynie, mieście, w którym przeżył całe swoje życie od chwili sławy po absolutne zapomnienie. Malarz o bezdyskusyjnym talencie, którego do dziś bardzo trudno sklasyfikować, wciąż wyłamujący sie wszelakim definicjom. Pisarz, twórca własnego systemu pisma zwanego alfabetem pragnień, propagator sigilizacji w swej sztuce jak i poza nią, a także artysta, który opracował własną technikę rysunku i pisma, określanych jako "automatyczne". Okultysta, który pd koniec życia stworzył system zwany Zos Kia Cultus.

The Witch Sabbath by Fulgur Ltd.

Utwór "Ewokacja" a właściwie wiersz, który to pochodzi ze zbioru tekstów wydanych oryginalnie pod wspólnym tytułem Sabat Czarownic (The Witches Sabbath),ale jego historia zaczeła się wiele lat wcześniej. 1951 latem Michael Hall, założyciel i edytor pisma "The London Mystery Magazine", zaproponował Austin'owi wykonanie ilustrowanego artykułu dla potrzeb magazynu. Jego wybór nie był przypadkowy, ponieważ już we wcześniejszych edycjach tego magazynu Spare prezentował swoje prace które zdobiły artykuły min. Levis'a Spence'a "Lucifer over London" oraz Algernon'a Blackwood'a "Birth of an Idea". Tym razem pracował wspólnie z Kenneth'em Grant'em. AOS rozwinął recepture słowa i obrazu, stosowanych w procesie "Postawy Śmierci", szczególnie w kontekście tradycji Sabatu. Jednak efekt końcowy okazał sie zbyt kontrowersyjny dla Hall'a i nigdy owoc tej pracy nie został opublikowany za życia Austina. Nastąpiło to dopiero w 1992 roku dzięki wydawnictwu Fulgur Ltd.,
które towydało "The Witches Sabbath" wraz z innymi niepublikowanym wcześniej tekstem Spare'a "Axiomata". W 1998 roku Kenneth Grant zamieścił w książce "ZOS Speaks!..." utwór "The Zoetic Grimore of Zos - The Formule of Zos Vel Thanatos", w którym odnajdziemy magiczną formułę wraz z tekstem Sabat Czarownic.
Dodatkowo dołączono grafike AOS i pudełko wcześniej wspomniane. Wydanie I, przekład wykonany przez KArolinę Kallee. Korekta Mariusz Doering, skład Maciej Mehring. Książka posiada 24 strony, gruby papier, wewnątrz mamy osiem szkiców, przypisy autorskie oraz końcowe postscriptum Mariusza Doering'a.

Zapraszam na mojego Bloga: https://stos-kartek.blogspot.com/

Post w całości możecie tutaj obejrzeć:

• Autorzy: Austin Osman Spare
  • (o)magija/psychologia/filozofia
  • Zoas Press
  • 03.Zoas Press
  • 🔮 Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Okultyzm, Magia, Ezoteryka

Dodaj cytat z książki Ewokacja