Księga Smaków Świata

Wydawnictwo: Buchmann
a taste of the world
978-83-7670-002-1
Emma

KSIĘGA SMAKÓW ŚWIATA to uczta dla zmysłów. Zawiera ona 225 przepisów na klasyczne dania z kuchni całego świata oraz ponad 800 barwnych zdjęć, oddających bogactwo potraw i kultur, w których się one zrodziły. Tradycyjne i współczesne przepisy krok po kroku prowadzą do celu w postaci wspaniałego dania oraz ukazują rozmaitość składników i sposobów ich używania w różnych zakątkach naszego globu. Przeglądając tę książkę strona po stronie, odbędziesz niezwykłą podróż po kuchniach świata i z pewnością zapragniesz przyrządzić przynajmniej kilka z przedstawionych potraw, aby nasycić zmysły ich zapachem i smakiem. Przepisy na pyszne dania obejmują zarówno tradycyjne potrawy, znane od wieków, jak i bardziej współczesne kulinarne kreacje. Ułożono je według składników i krajów pochodzenia. Dzięki temu można porównać, jak przyrządzane są te same rodzaje mięsa czy warzyw w różnych częściach świata. Na kartach tej książki znalazły się także krótkie opisy specjalności regionalnych (szampan czy tapas), głównych składników (produkty azjatyckie czy włoskie salumi) i używanych technik (flambirowanie bananów czy formowanie dim sum).

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: Własne

sigomicamino | 2014-12-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, Kuchnia
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Ta książka to najlepszy prezent dla pasjonatów gotowania. Dla mnie już urosła do rangi kucharskiej Biblii. Jest po prostu cudowna - przejrzysta, opatrzona pięknymi zdjęciami. Przepisy są ułożone według składników i kraju pochodzenia. Czytając ją odbędziecie cudowną, niezapomnianą kulinarną podróż. Polecam.

książek: 2006
janka_agh | 2016-02-13