Szef kuchni na każdą porę roku

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Muza
Chef for All Seasons
978-83-7495-776-2
Gordon Ramsay, kuchnia
Pistacia

W książce "Szef kuchni na każdą porę roku" uhonorowany wieloma nagrodami Gordon Ramsay prezentuje bogaty zestaw współczesnych przepisów na potrawy lekkie i zdrowe, wykorzystujące najświeższe składniki. Kolejne rozdziały książki zawierają przepisy, w których zastosowano składniki charakterystyczne dla danej pory roku. Dzięki temu smak potraw w najlepszy sposób oddaje specyfikę danego okresu. Mimo różnorodności, przepisy zawierają wspólny element: zaskakująco łatwo można przygotować według nich potrawy, a jednocześnie prezentują się one naprawdę wyszukanie.

· ponad 100 zaskakująco prostych przepisów do zastosowania w każdym domu
· współczesne, lekkie dania zgodne z dzisiejszymi trendami smakowymi
· innowacyjne pomysły i porady jednego z najbardziej niezwykłych brytyjskich szefów kuchni
· wspaniałe ilustracje

Doskonałe połączenie eksperckiej wiedzy kulinarnej i nowatorskich pomysłów!

[opis wydawcy]

Dominika P | 2010-12-01

Nie można takiemu kuchażowi dać mniej gwiazdek, aczkolwiek książka nie w moim stylu. Wolę Jamiego. Fajne jest to że Ramsay opisuje krótko produkty, których używa w kuchni, zwracając uwagę na obróbkę termiczną, wartość odżywczą itd. Zdjęcia takie sobie i nie do każdej potrawy. Dużo miejsca się bez sensu marnuje na białe przestrzenie-można bylo tą książkę zrobić w dużo mniejszym,tańszym formacie.

Joanka | 2015-12-20
Ania Szymańska | 2015-11-19