Wielka księga ciast siostry Anastazji

Wydawnictwo: WAM
Marta

"Wielka księga ciast Siostry Anastazji" to przepisy dla każdego i na każdą okazję. Warto je mieć pod ręką! Nic nie zastąpi smaku i aromatu domowych wypieków. Jak upiec doskonałe ciasto i sprawić, by pieczenie stało się prawdziwą przyjemnością? Skorzystaj z doświadczenia i słynnych przepisów Siostry Anastazji, które pokochały miliony Polaków. Ciasta wykonane według jej receptur smakują...

Nic nie zastąpi smaku i aromatu domowych wypieków.
Skorzystaj z doświadczenia i słynnych przepisów Siostry Anastazji, które pokochały miliony Polaków. Ciasta wykonane według jej receptur smakują wyśmienicie, wspaniale się prezentują, a co najważniejsze zawsze się udają!
Przekonaj się o tym! Bez trudu upieczesz delikatnego Puchatka czy puszystą Kokosową śnieżynkę. Zachwycisz swoich domowników i gości Tortem wiśniowym, Marysieńką lub fantazyjnymi ciasteczkami.
"Wielka księga ciast Siostry Anastazji" to ponad 400 sprawdzonych przepisów na ciasta, torty i ciasteczka. Codzienne i wykwintne, łatwe w wykonaniu i wymagające wprawniejszej ręki. Wszystkie łączy jedno - doskonały smak!

Siostra Anastazja ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów. Nazwana przez tygodnik Gość Niedzielny "Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej" podbiła serca Polaków.
Jej kulinarne bestsellery sprzedały się dotąd w łącznym nakładzie ponad 1 800 000 egzemplarzy. W 2008 r. otrzymała Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2013

• Chcę Cię usłyszeć
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
  • Niewypowiedziane słowa
  • Lady M.
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • W drodze nad Morze Żółte

7,58 (24 ocen i opinii)
Chcę Cię usłyszeć
Diane Chamberlain

8,21 (19 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,75 (4 ocen i opinii)
Niewypowiedziane słowa
Agata Kołakowska

7,16 (19 ocen i opinii)
Lady M.
Ałbena Grabowska

7,18 (17 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Pinacolada | 2015-03-17

Przepiękna książka. Switne zdjecia, mnóstwo przepisow. Robilam juz kilka ciast, musze przyznać że kazde ciasto wyszlo przepieknie. W mgnieniu oka znika ze stołu. Gorąco polecam, warto mieć tak znakomita książkę kucharska z przepisami na ciasta:-)

Marta | 2013-09-30
Na półkach: 2013, Przeczytane, My Precious!
Przeczytana: 28 lipca 2013

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości jest tak powszechnie znana, że aż nie wypada jej przedstawiać. Jej książki kucharskie cieszą się niesłabnącą popularnością, a sama autorka co jakiś czas publikuje kolejne pozycje, dzięki którym w prosty i przyjemny sposób można zagłębiać się w tajniki wiedzy kulinarnej.
„Wielka księga ciast siostry Anastazji” to najnowsza książka genialnej kucharki, która tradycyjnie już wydana została nakładem wydawnictwa WAM. Tym razem siostra Anastazja skupiła się tylko i wyłącznie na ciastach wszelakiego rodzaju. W tomie słusznych rozmiarów (w końcu sam tytuł sugeruje, że księga jest wielka) znalazło się ponad 400 przepisów na ciasta, torty i ciasteczka. Co najważniejsze wszystkie receptury wypróbowane zostały osobiście przez siostrę Anastazję, co daje gwarancję, że wypieki na pewno będą udane. Tradycyjnie już na samym początku znajdują się dobre rady i różne sztuczki, które ułatwią pracę w kuchni wszelkim łamagom i tym, którzy jak...

Paulina | 2013-05-19

O Siostrze Anastazji usłyszałam już kilka miesięcy temu, z zachwytem podziwiałam wydane przez nią książki kulinarne, jednak jakoś po drodze mi nie było to bliższego zapoznania się z nimi. W końcu nakładem wydawnictwa WAM na polskim rynku pojawiła się ,,Wielka księga ciast Siostry Anastazji”. Z racji tego, że w kuchni najbardziej właśnie lubię ten rodzaj dań nie wahałam się ani chwili, gdy pojawiła się możliwość zapoznania się z nią, tym bardziej, że będąc w księgarni zobaczyłam, jak pięknie została wydana !

Pierwsze co rzuca się w oczy w tej książce kucharskiej to jest objętość. ,,Wielka księga ciast …” jest naprawdę bardzo dużych rozmiarów, składa się z 424 stron, na których zamieszczonych zostało ponad 400 przepisów na ciasta, placki, torty, a także ciasta i ciasteczka. Wszystkie przepisy zostały opatrzone przepięknymi fotografiami, które sprawiają, że czytelnik je oczami . Nie są to słodkości, jakich wiele. Są to wariacje zwykłych ciast, opatrzone przecudnymi nazwami. Bo...

Książeczki | 2013-05-25
Na półkach: Przeczytane, WAM

Ciasta, ciasteczka, placki, torty, masy, polewy, słodkości. Mmmm... Aż ślinka cieknie :) Zawsze marzyło mi się, żeby umieć tak pysznie piec, aby wszystkim dookoła opadały szczęki. No cóż, na to niestety nie mam co liczyć, bo pieczenie wychodzi mi raczej średnio, mam kilka ulubionych i sprawdzonych przepisów, które wykorzystuje przy różnych okazjach. Ale jak we wszystkim tak i tutaj przydałaby mi się odmiana, dlatego też gdy tylko zobaczyłam tę książkę na stronie wydawnictwa WAM, zamarzyłam aby ją mieć :)

Dlaczego jest ona taka niezwykła? Na pewno dlatego, że jej autorką jest dobrze znana nam Siostra Anastazja. Miałam już okazję poznać jedną z jej książek kucharskich i było to naprawdę fajne spotkanie ;) Kolejnym plusem jest tutaj ilość przepisów, a jest ich aż ponad 400! I wszystko to tylko i wyłącznie o słodkościach. Mniam :)

Na początku znajduje się krótki wstęp, następnie kilka rad autorki na temat pieczenia, są też przepisy podstawowe na przykład na biszkopty, na ciasta...

Anna-mojeksiążki | 2013-05-16
Przeczytana: maj 2013

Słynna siostra Anastazja Pustelnik pochodzi ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości i od wielu lat piecze oraz gotuje dla krakowskich jezuitów. Jej przepisy zebrane w zbiory tematyczne stanowią źródło inspiracji dla wielu miłośników kuchni.
"Wielka księga ciast Siostry Anastazji" to pięknie wydany album z ponad 400 przepisami na domowe ciasta i ciasteczka. Opracowany z dbałością o szczegóły, wyposażony z porządną, twardą okładką (której nie straszne ciągłe użytkowanie w kuchni) oraz wzbogacony fotografiami ciast.

Ślinka się ciśnie do ust, kiedy przegląda się szerokie spektrum zaprezentowanych przysmaków. Znajdziecie tutaj mnóstwo efektownych ciast, z kremami, galaretkami i wszelkimi nadzieniami, ale również proste ciasteczka, czy babki. Mnie zaciekawiło kilka sposobów na wykonanie mojego ukochanego ciasta z makiem i sernika - na pewno je wypróbuję.

Przepisy prezentowane są w prostej i zrozumialej formie, z oznaczeniem stopnia trudności wykonania potrawy. Spodobały mi się na tyle, że...

Eufrozyna | 2013-09-17
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Książka genialna!
Zawiera coś około 400 przepisów na przeróżne ciasta. Jak na razie wszystkie wyszły i są przepyszne. Każdy łasuch znajdzie w niej coś dla siebie. Przepisy są krótkie, ale treściwe. Nawet największa "cukiernicza ofiara" sobie z nimi poradzi. Siostra Anastazja stała się moją kulinarną mentorką ;)
Gorąco polecam!

Sosenka | 2013-08-26
Przeczytana: sierpień 2013

Chyba każdy lubi od czasu do czasu zjeść coś słodkiego. Jak wiadomo, najlepsze są domowe ciasta, ale czasem trudno znaleźć przepis łatwy, szybki i pyszny. Dlatego też zachwyciła mnie "Wielka księga ciast Siostry Anastazji". To nie tylko podręcznik dla wielbicieli wypieków, ale i dla tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z piekarnikiem.:)
Siostra Anastazja, jest chyba najsłynniejszą siostrą zakonną w Polsce. Wszystko za sprawą jej niekwestionowanego talentu kulinarnego, którym dzieli się z ludźmi zarówno w telewizji, jak i w swoich licznych publikacjach. Wydała ona masę książek poświęconych gotowaniu, szczególnie wypiekom. Jej przepisy są znane i cenione także przez cukierników, bo wyróżniają się nie tylko oryginalnością, ale i łatwością przyrządzenia, smakiem i wyglądem. To na pewno najlepsze źródło dla wszystkich, którzy poszukują dobrego przepisu na pyszne smakołyki.
Sama siostra Anastazja Pustelnik, ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, została okrzyknięta pierwszą...

dobrerecenzje | 2016-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Pozycja godna uwagi, którą wydało wydawnictwo Wam, to „Wielka Księga ciast Siostry Anastazji” jest to przepiękna w twardej oprawie niezwykła książka i ponad 400 sprawdzonych przepisów, którymi dzieli się z nami S. Anastazja.
Książka podzielona jest na trzy części: 1 część - to przepisy podstawowe, gdzie siostra dzieli się radami na placek kruchy, biszkopt jasny, ciemny, czy orzechowy. 2 część - to ciasta, placki i torty przepyszne, smakowite, tak, że można je nie tylko piec, próbować, ale także „jeść oczami” bowiem świetnie wyglądają i prezentują się niezwykle efektownie. Tutaj siostra dzieli te przepisy na: bardzo łatwe, łatwe i trudniejsze, czyli każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Są to przepisy które dopiero wkraczają w świat kulinarny, jak też dla tych średnio zaawansowanych. Uważam, że i „wytrawni smakosze” też uszczkną coś ciekawego. Przyznam się, że i ja wypróbowałam kilka takich przepisów i mogę powiedzieć, że ciasta te zostały po prostu „pochłonięte” przez moich gości...

Abyss | 2015-12-19
Na półkach: Kulinarne, Posiadam, Przeczytane