153 przetwory i dania mięsne siostry Anastazji

Seria: Kuchnia siostry Anastazji
Wydawnictwo: WAM
justi

Domowe przetwory wracają do łask. Pozwalają zachować aromaty lata, wzbogacają codzienne menu i stają się wizytówką niejednej kuchni. Autorka kulinarnych bestsellerów podpowiada, jak sporządzić znakomite dżemy, konfitury, marynaty, sałatki i inne specjały z owoców, warzyw i grzybów. Proponuje ponadto przepisy na fantazyjne, a proste w wykonaniu dania z drobiu, mięsa wołowego, wieprzowego i...

Autorka kulinarnych bestsellerów podpowiada, jak sporządzić znakomite dżemy, konfitury, marynaty, sałatki i inne specjały z owoców, warzyw i grzybów. Proponuje ponadto przepisy na fantazyjne, a proste w wykonaniu dania z drobiu, mięsa wołowego, wieprzowego i ryb.
Z siostrą Anastazją przyrządzisz wyłącznie smakołyki!

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2011

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=59830

Anna | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Tym razem Siostra Anastazja w książce pt. ''153 Przetwory i Dania Mięsne Siostry Anastazji '' zaskoczyła czytelnika przepisami na marynaty, konfitury, sałatki, dania mięsne.

Siostra Anastazja na co dzień gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów oraz lubi się nimi dzielić z czytelnikami na łamach swoich książek.

Słowo wstępne zachęcające do przeczytania tej pozycji kulinarnej napisał Andrzej Kozioł, który wspominając przy tym miejscach przechowania przetworów tj. o spiżarni, o smaku kiszonej kapusty, o strychu.

Siostra Anastazja udziela 15 fachowych porad dotyczących przechowywania przetworów oraz sposoby ich przygotowania.

W książce ''153 Przetwory i Dania Mięsne Siostry Anastazji '' znajdujemy alfabetyczny spis treści przetworów i dań mięsnych następującej treści:

Przetwory: Agrest w syropie, Aronia z jabłkiem i gruszką, Botwinka, borowiki marynowane, buraczki czerwone z chrzanem, buraczki czerwone z cukinią, buraczki czerwone z czosnkiem, cebulka marynowana z marchewką,...

Ida | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, Uczy I Pomaga

Z przepisów na przetwory korzystam co roku. Dania mięsne również do wykonania w domu. Zatem polecam. Siostra Anastazja rządzi! :))

una_fresa_verde | 2013-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2013

Książka nie jest najgorsza, nie jest też porywająca, kilka przepisów szczególnie sobie upodobałam, więc ogólnie nie jest źle. W przypadku przepisów na przetwory szczególnie podoba mi się propozycja podania - znajdziemy tu wskazówki, które z nich komponują się z pieczywem, ciastami, a które z mięsem.

ZielonaCytryna | 2011-10-08
Przeczytana: 08 października 2011

Kocham jeść. I gotować. Jeść od zawsze, gotować od niedawna. W tym roku odkryłam, że własnoręcznie przyrządzone powidła śliwkowe są milion razy lepsze od tych ze sklepu i rzuciłam się w wir smażenia i zamykania smaków w słoikach.
Gdy w ręce wpadła mi książka Siostry Anastazji z przepisami na przetwory i dania mięsne, ucieszyłam się na myśl, że będę mogła zgłębić swoją wiedzę na temat przygotowywania weków na zimę. Już na pierwszych stronach znalazłam wiele ciekawych i przydatnych porad. Niektóre z nich uświadomiły mi, co dotychczas robiłam niewłaściwie, a to dobra lekcja.
W pierwszej części książki znajdują się przepisy na przetwory z owoców. Dżem agrestowy, konfitury z aronii, z brzoskwini, gruszki w zalewie (z goździkami! PYCHA!!!!), płatki róży ucierane i tarte jabłka do ciast, a także wiele innych. Serce zabiło mi szybciej na widok przepisu na dżem z dyni i dynię w syropie. Uwielbiam dynię, lecz do tej pory gotowałam z niej wyłącznie kompot lub zupę-krem, o dżemie zaś nawet...

justi | 2011-08-06

Naprawdę pyszne!