Państwo zła

Wydawnictwo: Refleksje
Rogue state : a guide to the world's only superpower
terroryzm, FBI,
Maciek

FBI określa międzynarodowy terroryzm jako „bezprawne użycie siły lub przemocy przez grupę lub osobę o powiązaniach międzynarodowych, skierowane przeciw ludziom lub ich mieniu w celu osiągnięcia celów politycznych lub społecznych, przez działania wywołujące zagrożenie lub wywierające przymus na administrację rządową czy też cale społeczeństwo lub jego część”. Wydaje się, że pozwala ona...

Wydaje się, że pozwala ona zakwalifikować jako akty terroru niezliczone poczynania administracji amerykańskiej. Wiele przykładów zostanie omówionych w prezentowanej książce, w rozdziałach, których tytuły mówią o bombardowaniach, zbrojnych interwencjach, torturach, działaniach przy użyciu broni biologicznej i chemicznej itd.

źródło opisu: Wydawnictwo "Refleksje", 2003

Paweł Feręszkiewicz | 2016-10-24