Klęska

Wydawnictwo: Rebis
Катастрофа
historia
hunter

Hitler i Stalin byli zbrodniarzami, którzy różnili się głównie kształtem wąsów. Jakim cudem więc cały świat Hitlera nienawidził, a Stalina uważał za miłującego pokój, dobrodusznego wujaszka? Jakim cudem nieudolny i niekompetentny marszałek Żukow został wykreowany na genialnego dowódcę i najwybitniejszego stratega wszech czasów? Z jakiego powodu II wojna światowa skończyła się dla Związku Radzieckiego tak zwanym „wielkim zwycięstwem”, które okazało się gorsze od każdej klęski? Wiele dokumentów i materiałów historycznych zostało ukrytych lub zniszczonych, ale Wiktor Suworow uważa, że nawet w oparciu o dostępne dane, dzięki cierpliwemu czytaniu między wierszami, możemy odkryć prawdę o przebiegu wojny radziecko-niemieckiej i o motywach działań komunistycznych przywódców.

Wiktor Suworow – właściwie Władimir Bogdanowicz Rezun – to znany rosyjski pisarz i historyk. Ukończył Wojskową Akademię Dyplomatyczną w Moskwie, a następnie był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku – mimo rozpadu ZSRR – do dziś nie uchylono.

źródło opisu: [[Rebis, 2010]]

Adrian F | 2013-07-20
Przeczytana: lipiec 2013

Suworow znów w sposób którego nie da się obalić przekazuje nam swoją teorię. Co ciekawe, to już piąta część serii "Lodołamacz" a za każdym razem autor pokazuje problem od innej strony, jednak wniosek za każdym razem jest jeden. Książka zdecydowanie warta polecenia, nie tylko dla zainteresowanych historią, ale i dla wszystkich, którzy chcą otworzyć oczy i zrozumieć, że nie wszystko co piszą w szkolnych podręcznikach o historii to prawda.

Robert K-ski | 2016-11-14
Tomek1988 | 2016-10-08