Drugie dno

Seria: Seria z Jamnikiem
Wydawnictwo: Czytelnik
powieść,
hunter

Bahdaj, pod pseudonimem Dominik Damian, napisał cztery klasyczne kryminały: „Ruda modelka”, „Nieznajomy z baru Calypso”, „Portret z paragrafem” i „Drugie dno”. Akcja toczy się latem w Warszawie w latach sześćdziesiątych. Nasz bohater, scenograf filmowy, obracający się w świecie artystów, zostaje na weekend w domu, podczas gdy małżonka wyjeżdża w delegację (żona Teresa była fotoreporterką w...

Akcja toczy się latem w Warszawie w latach sześćdziesiątych. Nasz bohater, scenograf filmowy, obracający się w świecie artystów, zostaje na weekend w domu, podczas gdy małżonka wyjeżdża w delegację (żona Teresa była fotoreporterką w tygodniku dla młodych dziewcząt „Niezabudka”).
W tym czasie spotyka go wiele niesamowitych przygód, związanych z zaginięciem jego pieniędzy, znacznej na owe czasy sumy dwudziestu pięciu tysięcy złotych, a pojawieniem się zwłok pięknej dziewczyny, martwej, ale za to nagiej, w jego wannie. Bohater jest tym oczywiście przerażony, nie wiadomo, czy bardziej boi się milicji, sąsiadów czy żony.

źródło opisu: http://www.klubmord.com/Recenzje/damian-dominik-drugie-dno.html

źródło okładki: zdjęcie autorskie