Szpieg w konfesjonale

Die Lauscherin im Beichtstuhl. Eine Klosterkatze ermittelt
powieść, kot, tajemnica, wróg
horror
Edyta

Napisana z niezwykłym humorem powieść współczesnej autorki niemieckiej Andrei Schacht ( ur. 1956), reklamowana na rynku niemieckim jako Koci kryminał, jest lekturą dla każdego, a zwłaszcza dla właścicieli kotów, którzy niechybnie rozpoznają w swoich pupilach jej bohaterkę.

źródło opisu: nota wydawcy

jabajbaj | 2015-10-26
Na półkach: Przeczytane, Misz masz
Przeczytana: 26 października 2015

Pozycja ta idealnie wpisuje się w definicję dobrej książki - jest tak wspaniała, że bardzo chciałam już ją przeczytać, by dowiedzieć się jak to się wszystko skończy, a jednocześnie tak strasznie nie chciałam jej skończyć, bo tak świetnie mi się ją czytało. I tak, mam teraz kaca książkowego, chciałabym więcej, a jutro pewnie niektóre fragmenty przeczytam raz jeszcze - głównie dlatego, iż w "pośpiechu" czytelniczym nie byłam w stanie się nimi odpowiednio delektować. Właściwie autorka zawarła w niej wszystko to, co w książkach uwielbiam - wyraziste, wzbudzające sympatię, postaci, ciekawą tajemnicę, dobrze poprowadzony, nienachalny romans, piękny styl i oczywiście - koty, mnóstwo kotów! Jedyne, co mogła według mnie rozwiązać nieco inaczej, to kwestia nadnaturalnego tła, które do końca powinno pozostać właśnie baśniowym tłem, niczym więcej. Dzięki temu utrzymałaby się w tym magia i klimat, a tak nieco nie wyszło jak dla mnie.
Mam wielką nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się przeczytać...

Gosia | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Ciekawa koncepcja - opowieść z punktu widzenia kota. Przeczytałam już anglojęzyczną "Girl with the cat tattoo" (ubawiłam się setnie), poluję na "Vincent i Van Gogh" (komiks rysowany vangoghowską kreską, narratorem jest kot Van Gogha)

Tu - ciekawa opcja z powieścią, której akcja toczy się w okolicach 1500 roku, narratorem jest kotka Mirza a całość jest bardzo detektywistyczna :) Pomysł fajny, ale niestety, styl pisania mnie dobił. Chwilami miałam też wrażenie, że autorka nie wie nic o kotach (co innego było, jak czytałam pierwszą z wymienionych książek), czasami opisy tak mnie dobijały, że postanowiłam książkę czytać tylko w autobusie, w drodze do/z pracy - max. godzina dziennie, dzielona na dwie, więc w sam raz żeby nie rzucić książki definitywnie w kąt. A rzucić nie chciałam, bo skoro znajomy tak się zachwycał, że miał ubaw po pachy, to brnęłam dalej.

FonTanna | 2015-06-25
Przeczytana: 2014 rok

Nie jest to może arcydzieło literackie, jednak fabułę ma książka bardzo ciekawą i odprężającą. Jako 16-latka z przyjemnością przeczytałam tę powieść i zachęcam do lektury mało wymagającej, a sympatycznej :)

CerwonyPancernik | 2013-02-24

Po przeczytaniu opisu książki na jej tyle dowiadujemy się, że główna bohaterka jest kotką. Łącząc sobie kryminalnie zapowiadający się tytuł "Szpieg w konfesjonale" czekałam na perypetie kobiety, której zachowanie, zwyczaje przypomina życie futrzanego przyjaciela starej panny. Nic bardziej mylnego. "Jestem kotką" oznacza po prostu jestem cholernym KOTEM. Do ostatniej strony ciężko było mi zdać sobie sprawę, że ktoś wpadł na pomysł, że połączenie religii, fantastyki i KOTÓW może okazać się ciekawe. Wcale, a wcale. "Szpieg w konfesjonale" jest strasznie przewidywalną, wypełnioną masą nudnych faktów z życia zwierząt książką, która w gruncie rzeczy zła nie jest. Przyrównałabym ją do filmu obyczajowego puszczanego w niedziele. W sumie nie interesuje nas specjalnie, ale oglądamy go nie znajdując lepszego zajęcia. Ani ziębi, ani grzeje - po prostu oglądamy. "Szpieg w konfesjonale" ani mi się nie spodobał, ani też go nie znienawidziłam. Po prostu przeczytałam, oddałam bibliotekarce i powoli...

Alosza | 2016-02-03
bananowy_zomb | 2015-04-18