Na służbie rosyjskiej

Wydawnictwo: Przedświt
83-85081-07-0
zesłanie, Syberia, zesłańcy, katorga
Błażej

Między błyskami szabel i szczękiem kajdanów w syberyjskich czeluściach rozciąga się pole do przemyśleń, na którym od czasu do czasu chichocze diabeł lub szaleniec. Lub przechadza się tutaj nieoczywistość. Lub agent wywiadu, który nie chce walczyć z rodakami, jak Bronisław Grąbczewski. Syn powstańca, carski generał i szpieg, hetman Kozaczyzny, badacz i odkrywca. Walki rosyjsko-brytyjskie o Afganistan, spór z Chinami, konflikty w Indiach. Gra wywiadów, dyplomatyczne intrygi, salony arystokracji.
Ten niezwykły pamiętnik kryje w sobie opowieść z ciemniejącego wieku XIX i dotyka narodzin wieku XX. Sowa Minerwy wylatuje o zmierzchu?

źródło opisu: Przedświt, 1990

Radek | 2012-03-15