Cień sowy

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Rozbita Kula (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Uglens Skygge
Casthaluth

Wiele wieków temu, gdy świat wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj, rozbiła się magiczna Kula. Według przepowiedni ten, kto złoży ją z powrotem, będzie decydował o losach wszechświata. Duch Czasu Gorgon, uciekinier z fortecy Kondrakar, pragnie władzy. W dodatku potrafi manipulować czasem i robić z nim, co mu się podoba. Czy siły dobra są w stanie mu się przeciwstawić? Kto może stanąć do walki z Gorgonem?

Pięć młodych dziewczyn: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin to tylko z pozoru zwykłe uczennice. Tak naprawdę są Czarodziejkami i Strażniczkami Kondrakaru. To one stawiły czoło Gorgonowi, by obronić porządek wszechświata przed chaosem. Ale czy walka z istotą tak potężną nie jest ponad ich siły? Już w rodzinnym Heatherfield przytrafiają im się dziwne rzeczy. A wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy magiczny wisiorek przenosi Czarodziejki do świata Orbis, gdzie mają szukać Odłamka Sowy. Trafiają tam bez Hay Lin, która jest teraz w mocy Gorgona. A kiedy Strażniczki zostaną rozdzielone, tracą połowę swojej mocy. I choć znowu spotykają Mrówkę, który pomógł im już dwa razy, to jeszcze nigdy nie były w tak ciężkim położeniu.

źródło opisu: Wyd. Egmont Polska, 2005, okładka

Jucia58542 | 2014-09-19

NO NORMALNIE ARCYDZIEŁO!!Nie pamiętam dokładnie co wydarzyło się w tej książce bo czyytałam tyle książek ze serii WITCH, że już nie pamiętam, ale chciałabym je przeczytać jeszcze raz, tylko szkoda, że tych książek nie ma w naszej biblotece:(Polecam tę książke i całą serię WITCH, po prostu musicie je przeczytać:)

Noise | 2012-11-15

Ta książka bardzo mi się podoba. Czytałam wszystkie 4 części i również mi się podobały. Fajna książka i polecam całą serie. :D

bidon | 2013-07-04

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Do tej pory patrzę na nią z sentymentem :)

Kanakuji | 2011-10-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Rewelacyjna książka tylko szkoda że Gorgon zabrał wszystkie 3 odłamki mam nadzieję że je odzyskają. :)

Mufliato | 2015-12-30
Paula C | 2015-11-04