Najlepsze przyjaciółki

Ilustrował Nick Sharratt.

źródło opisu: autorski

Gustawsonek | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wszystkie książki Jaqueline Wilson są poruszające, takie, przy których nigdy nie wiesz co się wydarzy. Szczególnie takie gdzie są dwie koleżanki, po jedenaście lat, tak blisko z sobą związane. Kiedy wkracza nagle nowa przyjaciółka, jeszcze bardziej się ciekawiłam, co sie potoczy miedzy Alice a niejaką Florą, która jak się potem okazuje, bardzo różni się od chłopczycy Gemmy. W książkach tej autorki zawsze jest denerwująca postać. Taka, która choć nie istnieje, wydaję się bardzo prawdziwie denerwująca - sądzę ze to ciocia Karen i mama Gemmy. Baaardzo polecam :D

Mystery | 2017-01-12
Przeczytana: 2005 rok

Sporo lat temu ta książka była jedną z moich ulubionych!

Zrobiłam nawet komiks o bohaterkach :))

Dla jedenasto lub dwunastolatek ;)

SoOllie | 2011-01-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Książka pokazuje, że przyjaźń jest niezniszczalna.

Kiedyś zaczytywałam się w powieściach pani Wilson. Po jakimś czasie trochę mi przeszło. Ostatnio, gdy szłam po dywanie w bibliotece mój wzrok wylądował na półce z której niegdyś ciągle zabierałam książki do domu. Ta półka dla mnie już zapomniana stała się dla mnie przypływem wielu wspomnień. Z takim uczuciem zabrałam tą pozycję do domu.

Na samym początku poznałam Gemmę i Alice. Tej pierwszej nie polubiłam od razu, lecz z czasem pomału zaczęłam ja rozumieć, co w konsekwencji przyczyniło się do polubienia jej. Dziewczyny są jak niebo, a ziemia. Jedna lubi grać w piłkę i jest typem chłopczycy zaś druga lubi rysować, bawić się lalkami. Gemma nosi spodnie i T-shirty, Alice sukienki spódniczki. Jedna grzeczna, spokojna, druga hałaśliwa i nieznośna.

Jest to książka o prawdziwej przyjaźni. Autorka pokazuje czytelnikowi, jak to powinno wyglądać. Dziewczyny są zupełnie inne. Co sprawia, że się uzupełniają. Chylę czoła pani Jacqueline w jednej książce zawarła esencje...

Książkoholiczka | 2011-10-08

Kolejna świetna książka Jacqueline Wilson :D

Rosette | 2011-06-28

Bardzo ciekawa.Zabawna książka.Serdecznie polecam!Opowiada o 2 najlepszych przyjaciółkach,które będą musiały przeżyć chwile rozstania,ale spotkają się ponownie...

Nani Blue | 2013-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2013

Powiem wprost - jestem/byłam oczarowana książką! Już nie mogę się doczekać przeczytania kolejnych książek autorki. :D

Justynka | 2014-08-19
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Bardzo fajna,ciekawa i ma pełno zwrotów akcji. Polecam nie tylko tym młodszym ale też starszym :)

pierwsza książka jacqueline wilson którą przeczytałam i to dzięki tej książce znalazłam ulubioną pisarke wszystkie jej książki podziwiam i polecam jak przeczytasz jedną może wciągnie cie następna i staniesz sie fanem jacqueline

Yuuki | 2011-12-13

Książka jest naprawdę urzekająca. Wiem jak to jest gdy najlepsza przyjaciółka nagle wyjeżdża i cię zostawia. To takie przykre... Ale książka bez trudu znajduje rozwiązanie na ten problem.