Elfi pyłek i wyprawa po Jajko

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Fairy Dust and the Quest for the Egg
83-237-9399-9
Nemosja

Bryłka, nowy elf, który przybył do Nibylandii, jest tak dziwna, że sama Nibylandia ma wątpliwości, czy wpuścić ją do Przystani Elfów. Bryłka zachowuje się bardziej jak Niezgrabek niż jak prawdziwy nibylandzki elf. Trudno to sobie wyobrazić, ale nie wie też, jaki ma talent - i czy w ogóle ma talent! Matka Gołębica, najmądrzejsza istota w Nibylandii, sądzi, że Bryłka ma jakiś talent, ale nawet ona nie jest tego pewna. Diabelski huragan, samolubna Widia, kapitan Hak, snobistyczna syrena morska, groźny Złoty Jastrząb i niegodziwy smok Kyto - wszyscy i wszystko sprzysięgło się, by poddać ciężkiej próbie mądrość Matki Gołębicy, odwagę Dzwoneczka i ambicję Bryłki. I wszyscy - nawet dzieci Niezgrabków na Lądzie, ba, nawet sami czytelnicy - mają duży wpływ na to, co się stanie z Nibylandią.

Ellmaris | 2016-02-29
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Klaśnij, jeśli wierzysz!
Ja klaszczę od wielu lat, bo wróżki z Nibylandii to całe moje dzieciństwo i masa przygód. Jestem wdzięczna temu, kto je stworzył.

sqiki | 2012-07-19
Przeczytana: 2008 rok

Byłam już dość duża, jak przeczytałam tę powieść, a to dlatego, że ta książka ogólnie jest dość potężna. Małe książeczki z pojedynczymi przygodami wróżek przeczytałam już wcześniej. Byłam ich wielką fanką i zawzięcie w nie wierzyłam. Po tę sięgnęłam po zapoznaniem się z prologiem, maleńkiej książeczce z fragmentem pierwszego rozdziału, który przeczytała mi mama na dobranoc. Pokochałam tę powieść, wróżki i ich przygody. Mając 10 lat i czytając tę księgę czułam się szczęśliwa i jakbym była nadal małą dziewczynką, bo choć byłam niby mała, to w wieku 10-11 lat czytałam książki dla nastolatek. Tak i teraz mając lat 14 czytam już książki dla dorosłych. Zawsze pociągały mnie książki dla starszych, bo te niby dla mojego wieku przynudzały, był zbyt łatwy do odgadnięcia koniec. Ta książka sprawiła, że ja, 10-latka znów zapragnęłam być małą dziewczynką i wierzyć w wróżki. Bo szczerze mówiąc, jak miałam tyle lat to myślałam, że mi już nie wypada... I muszę się przyznać, że nadal uwielbiam tę...

Czytałam kilka lat temu i dobrze ją wspominam. Nadal lubię te opowieści o wróżkach, zarówno filmy jak i książki, których przeczytałam już kilka. Ta jest moją drugą ulubioną książką z tej serii.

Hannya | 2014-12-07

Pamiętam, że historia mi się bardzo spodobała. Obecnie najbardziej pozostają mi w pamięci ilustracje do tekstu, bo są piękne.

Kate | 2014-11-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Disney~
Przeczytana: 07 listopada 2014

Jest to głównie książka dla dzieci, pełna krótkich, prostych opisów oraz delikatnych wzmianek o uczuciach. Jednak muszę przyznać, że jako starszy już czytelnik dostrzegłam w tej książce coś niezwykłego, podobnego do "Alicji w krainie czarów". Świat wykreowany został już wcześniej, w Disneyowskiej wersji "Piotrusia pana" jednak tu został on wzbogacony w wiele nowych, elfich elementów. Fabuła rozwija się bardzo powoli, jednak w ostatnim rozdziale wszystko wyjaśnia się na dosłownych dwóch stronach i opowieść ni stąd ni zowąd się kończy. To niestety mały minus, jednak pomimo tego opowieść jest wspaniała i gorąco polecam ją nawet dorosłym czytelnikom.

Izka | 2016-04-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Z początku trudno mi było przywyknąć do dziwnego słownictwa zawartego w książce oraz nazw elfów. Mój 5 letni syn jednak zaakceptował te wszystkie udziwnienia i spodobały mu się przygody Bryłki. Także dla takich maluchów jak najbardziej polecam.

Kosz_z_Książkami | 2015-09-20

Elfi pyłek i wyprawa po Jajko – odkrywanie czaru Nibylandii wraz z wróżkami

Są takie bajki, których się nie zapomina. Pozostają w pamięci od czasów dzieciństwa i towarzyszą nam przez całe życie. Dla mnie taką bajką jest niewątpliwie „Piotruś Pan”, dlatego z nieukrywaną radością wypatruję wszystkiego, czy to bajek, filmów, bądź, rzecz jasna, książek związanych z ulubionym bohaterem i krainą o, której marzy każde dziecko – Nibylandii. Nie potrzebowałam więc szczególnej zachęty do zapoznania się z serią „Wróżki”, która pozwala ponownie przenieść się na niezwykłą wyspę, choć tym razem bez Piotrusia, a za to z Cynką Dzwoneczek i jej podobnymi elfami. Co wynikło z tej wyprawy? Zapraszam do lektury pierwszej książki, która zabierze nas w magiczny świat wróżek „Elfi pyłek i wyprawa po Jajko”.

Każde dziecko wie, że wróżki (zwane także elfami, w przypadku dziewczynek i wróblami, gdy mowa o chłopcach), rodzą się gdy dziecko zaśmieje się po raz pierwszy. Śmiech ten wędruje do...

Piękna książka, jak byłam młodsza była to moja ulubiona książka. Teraz mam do niej ogromny sentyment

Albinavonroth | 2013-06-26

Jest niesamowita.