Jiu-Jitsu brazylijskie

978-83-245-1560-8
jiu-jitsu, sztuki walki, BJJ, jitsu
sport
Marcin

Brazylijskie Jiu Jitsu (BJJ) wywodzi się z Jiu Jitsu tradycyjnego, którego korzenie sięgają dwóch tysięcy lat. Odmiana brazylijska powstała kilkadziesiąt lat temu za sprawą jednego z najlepszych japońskich judoków, Mitsuyo Maedy, który osiedlił się w Brazylii. Jego styl opierał się głównie na technikach judo, które wzbogacił o doświadczenia wyniesione z walk oraz chwyty zapaśnicze i uderzenia. Rozwinął go uczeń Maedy, Carlos Garcie i jego rodzina. Dziś Brazylijskie Jiu-Jitsu jest uważane za najbardziej skuteczną sztukę walki na świecie. W turniejach walk bez reguł zawodnicy BJJ przegrywają rzadko.

Gladius | 2016-02-18
Przeczytana: 2012 rok