Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem

Tłumaczenie: Mirosław Redlicki
Wydawnictwo: Galaktyka
The Other End of the Leash
978-83-7579-042-9
tresura psa, pies
flora i fauna
mozartiwieloryb

Pies jest mistrzem w dostrzeganiu naszych nawet najdrobniejszych ruchów i zachowań i odbiera on każdy z nich jako ważny i posiadający swoje znaczenie. Tym niezwykle ważnym i mądrym stwierdzeniem Patricia McConnell rozpoczyna swoją książkę. Uświadamiając sobie tę prawdę, zaczynamy dostrzegać oczywisty sens każdej z porad autorki dotyczących komunikacji z psem. W książce autorka uświadamia nam,...

W książce autorka uświadamia nam, że niektóre nasze zachowania mogą być zinterpretowane przez psa zupełnie inaczej niż przez nas.
Na przykład, nasze serdeczne uściski z bliską osobą, przez psa mogą być odczytane jako zachowanie agresywne i może on odczuwać w takiej sytuacji niepokój. Jak więc znaleźć wspólny jezyk? Okazuje się, że wcale nie jest to takie trudne. Często wystarczy bardzo niewielka zmiana w tonie głosu czy w naszej postawie, aby pies zaczął rozumieć nasze polecenia, tak, jakbyśmy tego chcieli.
Patricia podaje proste wskazówki, które pomogą nam nakłonić psa do pożądanego zachowania. Na przykład, najlepszym sposobem ma powstrzymanie psa od nachalnych zachowań, którymi usiłuje on zwrócić na siebie naszą uwagę, jest po prostu odwrócenie wzroku i nie nawiązywanie kontaktu dopóki zachowuje się niewłaściwie.
Książka będzie niezwykle cenną pomocą dla każdego, kto pragnie nawiązać z psem prawdziwą, silną więź opartą nie tylko na emocjach, ale także na wzajemnym, dobrym zrozumieniu.
[http://www.gandalf.com.pl/b/drugi-koniec-smyczy/]

hemulen | 2015-09-28
Przeczytana: maj 2015

Fenomenalna. Patricia MacConnell doskonale zna i rozumie psy, opiera się na badaniach i dowodach naukowych, a przy tym nie boi się napisać, że kocha swoje psy... ze wzajemnością.

Absolutnie niezbędna pozycja nie tylko dla miłośników, ale przede wszystkim posiadaczy psów.

Praca przeplatana jest historiami z życia autorki - doświadczenie zawodowe wzbogaca przykładami z własnego ogródka. Książka jest źródłem wiedzy niezbędnej dla zrozumienia potrzeb psów.

To jedna z nielicznych książek, która nie tyle uczy, co uświadamia. Po jej przeczytaniu pomyślałam, jak narcystyczną istotą jest człowiek i jak bardzo wyrozumiałym towarzyszem jest pies.

Ciekawie przedstawione, a przede wszystkim - mądrze. Odnalazłam tam to, czego potrzebowałam. Opisywane problemy są rzeczywistością, a garść informacji, które przekazuje autorka, pomogą niejednemu właścicielowi. Wzbogacająca :).

Patrycja | 2013-03-21
Przeczytana: 21 marca 2013

Książka bajecznie napisana, najlepsza książka o psach jaką do tej pory czytałam. Łączy w sobie wiarygodne dane naukowe i wrażliwość autorki. Nie opowiada tylko o psach ale świetnie tłumaczy także nasze ludzkie odruchy i zachowania. Pomimo wielu danych naukowych czyta się ją lekko przyjemnie i z ciekawością. Polecam nie tylko właścicielom psów.

katsu | 2012-03-29
Przeczytana: 12 marca 2012

Prawdą jest, że autorka ma niesamowicie wysokie mniemanie o sobie, o czym nie zapomina na każdym kroku przypominać. Jaka to ona wykształcona, jakich to ona badań nie prowadziła.
Zwraca jednak uwagę na wiele ciekawych aspektów komunikacji z psem. Częste porównania również pomagają nam zrozumieć co rozumie nasz pies i jak nas odbiera.
Pomimo złych wrażeń odnośnie stylu - polecam!

MagdelanaMoll | 2015-03-28
Na półkach: Pasja, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2015

Książka bardzo mi się spodobała-autorka świetnie nawiązuje do badań naukowych aby unaocznić dany problem. Sama trenuję psy, więc niektóre treści są już mi już dobrze znane, ale nawiązania do badań czy też opisy z własnego życia autorki są warte przeczytania tej pozycji! książka jest też dla początkujących, lub też po prostu dla zwykłego właściciela psa, który na tyle kocha swojego pupila, iż chciałby go zrozumieć:) A obserwując właścicieli psów dookoła mnie powiedziałabym nawet, że powinna być pozycją obowiązkową;)

Książka godna polecenia pod każdym względem.
Świetna! Dobrze podbudowana teoretycznie, a przy tym ciekawie napisana.

Lillianna | 2015-08-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Zapraszam :)

Merenwen | 2012-01-02

Autorka otwiera oczy zarówno na różnice między nami i psami, jak i na podobieństwa. Pokazuje nam, że też nie jesteśmy ani lepsi, ani gorsi od innych zwierząt - jesteśmy tylko jednym z gatunków. Bardzo sympatycznie się czyta, a każdy miłośnik zwierząt wyciągnie z niej coś dla siebie.

Packa | 2011-11-27

obowiązkowa pozycja dla posiadaczy psów

bojarska1 | 2013-02-13

odkupię chętnie