The Fifth Daughter
Karin

Kiedy ukochana żona umiera podczas porodu, lord Fairweather, nie mogąc znieść widoku niemowlęcia, postanawia wyjechać z czterema starszymi córkami do Londynu. Maresa Fairweather wychowuje się sama, jedynie pod okiem służby. Rozgoryczona i samotna, daje się we znaki każdemu, kto próbuje okazać jej współczucie czy choćby zainteresowanie. Jedynym wyjątkiem jest jej serdeczny przyjaciel, Percy...

Maresa Fairweather wychowuje się sama, jedynie pod okiem służby. Rozgoryczona i samotna, daje się we znaki każdemu, kto próbuje okazać jej współczucie czy choćby zainteresowanie. Jedynym wyjątkiem jest jej serdeczny przyjaciel, Percy Brownell, którego poznała podczas codziennego spaceru po bezdrożach Yorkshire.

Percy skrycie kocha Maresę i trwa przy niej mimo licznych skandali, które ona wywołuje, zrywając kolejne zaręczyny. Wreszcie, nie widząc nadziei dla swego uczucia, wstępuje do Marynarki Królewskiej.
Zirytowany lord Fairweather wysyła córkę do krewnych we Włoszech, dając jej rok na samodzielny wybór małżonka. W przeciwnym razie sam zaaranżuje małżeństwo.

Kiedy Maresa odprawia kolejnego narzeczonego, Percy przyjeżdża i prosi ją o rękę. Maresa przyjmuje oświadczyny, ale obawia się, że małżeństwo może zniszczyć ich przyjaźń. Po ślubie Percy wraca na okręt i podczas jednej z bitew dostaje się do niewoli.
Na wieść o losach małżonka, Maresa rusza mu na ratunek…

źródło opisu: Arlekin - Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2012

źródło okładki: http://www.harlequin.pl

Shemmer | 2013-08-15

"Innymi słowy, każdy kiedyś dorośleje"
Twoje ręce to nie studnia bez dna, nie pomieścisz wszystkich zachcianek, których się złapiesz. Jeśli nie potrafisz patrzeć w ludzi, tylko zaglądasz do swoich potrzeb, wszystko kończy się jak kończy.
Współczułam Maresie tego, jak los się z nią obszedł, jednak nie mogłam zdzierżyć niektórych przymiotów jej charakteru, a naprawdę się starałam. Tak żal w tym wszystkim było mi Percivala – kobieta zbyt późno dojrzała to, co czuje, a biedak tylko cierpiał, ale lepiej późno niż wcale, prawda? Miłość przecież nie wybiera.
Historia przypadła mi do gustu, tylko niektóre nierówności kuły mnie w boczek i niekiedy ciężko się czytało.
Cytaty na początku każdego rozdziału mnie urzekły, za co książka dostaje duży plus. Nie czytało mi się natomiast najlepiej całości przez, według mnie, zbyt dużą czcionkę.

wesoła23 | 2017-08-29
Przeczytana: 30 sierpnia 2017