Niepokorna

Okładka książki Niepokorna Rexanne Becnel
Okładka książki Niepokorna
Rexanne Becnel Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Rosecliffe (tom 2) Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura piękna
Rosecliffe (tom 2)
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
The knight of Rosecliffe
Da Capo
2000-01-01
2000-01-01
Andrzej Molek
roams historyczny Rosecliffe

Intryga goni intrygę, miłosny trójkąt, rozdarcie między zwaśnionymi stronami. Koncepcja ciekawa, ale coś nie grało. Może to niezdecydowana główna bohaterka, może to rozbuchany amant, a może to inne osoby angażujące się jako swatki w romansie. Miłe czytadło na zimowy wieczór, ale bez szaleństw.

No i to jest taki romans historyczny jak lubię: ona Walijka, on Anglik, musi iskrzyć i iskrzy, oj i to bardzo. Bohaterowie tacy, jakich uwielbiam, czyli konkretni i dynamiczni. Miło powrócić do mojego ukochanego gatunku w takiej formie.

Mimo,że nie przepadam za książkami, których akcja toczy się w tych czasach, ta naprawdę mi się podobała. Polecam

Druga część trylogii. Kolejne perypetie angielskiego lorda i walijskiej dziewki. Ciekawe buduje sie napięcie ppd koniec książki.

Jeszcze Walia czy juz Anglia?
Rosecliffe jest zamkiem, a nawet miasteczkiem, na walijskiej ziemi, jednak z angielskim lordem na czele i żona Walijka. Dzięki ich wzajemnej miłości na ich ziemii jest pokój.
Natomiast Jasper FitzHugh, brat lorda, ach Jasper! Nie ma kobiety która odmówiła by jego prośbie. Przystojny, silny, a o jego zdolnościach lozkowych szepcza kobiety w obu przylegających wioskach.
Pozostaje Rhonwen i to ona jest tu pewnie główną bohaterką. Postawiona między lojalnościa do swoich walijskich rodaków, a miłością do Anglika.
Jak rozwiązać ten spór jeśli nie ucieczka ? Dlaczego jedna strona musi prawie umrzeć aby bohaterowie zrozumieli że się kochają?

Najbardziej ciekawa i intrygująca w mojej ocenie postacią jest jednak bard, Newlin. Jest tam gdzie go potrzebują, mówi zagadkami, jak prorok, przemieszcza się z miejsca w miejsce szybciej niż pociąg pospieszny. Jak on to robi?

Jeszcze Walia czy juz Anglia?
Niestety nie wszyscy to dostrzegają. Walijscy buntownicy nienadzwidza Anglikow dla samej zasady. Ich przywodca Rhys szczególnie. To jemu jestem z nich zabił ojca......

Naprawdę świetna książka :) Czasami mnie śmieszyły niektóre wątki :) Naprawdę warto przeczytać :)

dobra, ale:

1. Dalece niewiarygodna. Bo tak: walijska dziewczyna wraz ze swymi pobratymcami bierze udział w porwaniu dziecka Anglika. Za karę zostaje "uwięziona" na zamku, gdzie śpi w pościeli, nosi piękne suknie i jada posiłki z gospodarzami. Matka porwanej dziewczynki "za karę" chce ją wychować na angielską damę. Śmiem twierdzić, że porywaczkę dzieci spotkałby zgoła odmienny los, mianowicie jej głowa, oddzielona od korpusu i zatknięta na palu kołysałaby się na wietrze pozdrawiając turystów dotąd aż by spłowiała i wyschła. Ale może ja się nie znam.
Pod tym względem dużo lepszy był taki romans o wikingach, gdzie główny bohater, gdy mu branka pyskowała, przydeptał ją butem do ziemi, to było bardzo, hmm... satysfakcjonujące.

2. Główna postać męska jest mało męska. To poważny zarzut. Z pewnością nie było intencją autorki, by, gdy pisała o "koszuli opinającej szeroki tors" bohatera czytelnik miał przed oczami otyłego pana z brzuchem piwnym na wierzchu. "Włosy długie, jedwabiste, kasztanowe" natychmiast przywodzą obraz jakiegoś faceta z reklamy szamponu, który kołysze odchyloną do tyłu głową, do tego w zwolnionym tempie.
Muszę to otwarcie powiedzieć: był zbyt miękki!

dobra, ale:

Siegajac po te ksiazke, nie oczekiwalam od niej zbyt wiele. Pomimo poczatkowych oporow z czytaniem, dalam sie tej historii porwac. Glownej bohaterce nie moge wiele zarzucic, no moze jej slepe przywiazanie i ciagle wstawiennictwo za Rhys'em (nastoletnim przywodca Walijskich wojownikow). Jednak tym co naprawde przyciagalo moja uwage, byl Jasper i jego uczucie do Rhonwen. Szybko przyznal sam przed soba, co tak naprawde czuje i od tego momentu wraz z nim przezywalam wszystkie jego 'wzolty i upadki'.

II część historii Zamku Rosecliff. Opowieść o Jasperze FitzHugh i Rhonwen.

II część historii Zamku Rosecliff. Opowieść o Jasperze FitzHugh i Rhonwen.

• Romans historyczny
  • Romans