Szalona

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Da Capo
Brides Bodyguard
83-7157-317-0
powieść, romans
ilowena

Ross Trevenan to najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego Tess w życiu spotkała. Niestety, po paru minutach spędzonych w jego towarzystwie przekonuje się, że również najbardziej irytujący i arogancki. Można więc sobie wyobrazić przerażenie Tessy, gdy dowiaduje się, że to właśnie on ma towarzyszyć jej w drodze z Paryża do Anglii. Na domiar złego Ross poprzysiągł, że zapewni jej bezpieczeństwo za...

Na domiar złego Ross poprzysiągł, że zapewni jej bezpieczeństwo za każdą cenę, nawet gdyby się musiał z nią... ożenić!

[Da Capo, 1998]

isabelle142 | 2014-06-30
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Nie jest to typowy romans historyczny ze względu na wątek kryminalny, który wiedzie tutaj prym. Autorka miała ciekawy pomysł i nie zepsuła go. Jest tajemnica sprzed lat, motyw rozłąki z krewnymi, są poboczne wątki miłosne, sporo napięcia i duża dawka silnych emocji... Trochę irytowały mnie niektóre powtórzenia i podejście głównych bohaterów do kwestii łóżkowych. Okładka nie jest dziełem przypadku - ukochany dziadek nazywał Tessę "angielską różą", a i klejnoty odgrywały w powieści istotną rolę. Jaką? Nie zdradzę, odsyłam do książki. Dla wielbicieli serii Da Capo - godna polecenia.

aur | 2014-06-09

Niezły romans z ciekawie poprowadzonym wątkiem kryminalnym i interesująco przedstawioną dwójką głównych bohaterow. Ich znajomość rozpoczyna się od wzajemnej niecheci, uprzedzen i klótni. Ross Trevenan, angielski arystokarata przebywający we Francji, pierwsze powazne zauroczenie kobietą od czasu tragicznej smierci ukochanej żony uważa za zdradę jej pamieci. Broniąc sie przed nowym uczuciem traktuje Tesse z chłodem i drwiną. Tessa widzi w nim pogardzającego nią aroganta.

Jedynie czego szkoda to tego, że koncowy motyw rozczarowania i rozgoryczenia u Tessy nie zostal bardziej rozwiniety i rozpisany na wiecej scen, bo byla szansa na naprawde gorace zakonczenie.

Mieszalka13 | 2016-09-12
Przeczytana: 11 września 2016