The Italian
9788323881995
Sabinka

Rok 1819. Od czasu upadku Napoleona Cesarstwo Austriackie rośnie w siłę. Poszerzając agresywnie swoje granice, podbija również Włochy. W tym burzliwym okresie na włoskiej ziemi w każdym miejscu kryją się rewolucjoniści, zdrajcy i szpiedzy. Angelo Bartolini jest człowiekiem o wielu twarzach: czułym synem przybranych rodziców, wrażliwym artystą, wiernym przyjacielem, a jednocześnie twardym...

Angelo Bartolini jest człowiekiem o wielu twarzach: czułym synem przybranych rodziców, wrażliwym artystą, wiernym przyjacielem, a jednocześnie twardym wojownikiem. Jako karbonariusz, członek tajnego stowarzyszenia walczącego o wyzwolenie Włoch spod austriackiego panowania, jest usilnie poszukiwany przez władze. Od kiedy w obronie własnej zmuszony był zabić austriackiego oficera, za jego głowę wyznaczono nagrodę. Pomimo to jako prawdziwy patriota wolność ojczyzny stawia na pierwszym miejscu. Oddany swojej misji, nie może jednak zapomnieć o pięknej Beatrice Fairweather, nieśmiałej angielskiej malarce, która właśnie wróciła do Włoch…

Rozdarte dusze – to wzruszająca historia Beatrice i Angela oraz ich miłości, która przyszła w niewłaściwym czasie.
To także intrygująca opowieść o rodzinnych perypetiach i wojnie, straconych szansach, zdradzie, tragedii i uczuciu, którego nic nie pokona.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Joanna | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

fajnie napisana. lubię romans historyczny, gdyż historia w tych książkach przedstawiona jest dla mnie typowego laika do przyswojenia i nie nudzi mnie. oczywiście wątek miłosny super.

Sabinka | 2011-11-23
Przeczytana: 16 listopada 2011

Z przyjemnością sięgam po swoją ulubioną serię „Romans historyczny”, który zostaje wydawany przez wydawnictwo Mira. Z książki na książkę przekonuje się co raz to bardziej, iż to, że uważam serię za wspaniałą jest jak najbardziej słuszne. Wydawane są powieści różnych autorek. Czytałam romanse Camp ,Cameron, Rogers... Tym razem miałam okazję zapoznać się z piórem Elaine Coffman. Muszę przyznać, że się troszkę obawiałam, ze mnie rozczaruje. Cieszę się, że absolutnie nie miało to miejsca. „Rozdarte dusze” okazały się być ciekawe i warte przeczytania!! Spodobał mi się styl Coffman. Nie zabrakło polityki, za którą generalnie nie przepadam, jednak nie przeszkodziło mi to w pochłonięciu powieści.
Autorka przenosi nas do początku XIX wieku. We Włoszech obecnie rządzą Austriacy. Włosi marzą tylko o tym, by odzyskać wolność. Planują wyzwolenie. Ludność z wyższych i wykształconych sfer wstępują do tajnego stowarzyszenia karbonariuszy. Jednym z głównych członków jest Angelo Bartolini. Jako...

elima | 2011-11-08
Przeczytana: 06 lutego 2013

"Rozdarte dusze" to chyba mój pierwszy romans historyczny (bo innego nie pamiętam), w którym jest mowa o walkach niepodległościowych we Włoszech. Zazwyczaj "bywałam" w Anglii, więc zaciekawił mnie nie tylko wątek romansowy, ale i patriotyczny.

Cornelie | 2011-11-06

Z twórczością Elaine Coffman miałam styczność przy książce „Branka”. Poznałam choć trochę jej styl i umiejętność manewrowania akcją. Mimo tego, że autorka ta pisuje romanse, nie można ich zaliczyć do grona tych, które się czyta i szybko zapomina.

Teraz miałam możliwość przeczytania „Rozdartych dusz”. Opowieści o miłości Beatrice i Angelo. Ona jest malarką. Swój kunszt rozwijała u boku prestiżowych artystów. Teraz sama mogłaby użyczać cząstki swojego talentu innym. Kocha go od przeszło pięciu lat i nie potrafi o nim zapomnieć. Przybywa do Villa Mirandolla – domu, w którym wychowywała się jej matka, by spotkać się z rodziną oraz, jak skrycie marzyła, z Angelem. On jest wojownikiem w słusznej sprawie. Jako członek tajnego stowarzyszenia narażony jest na niebezpieczeństwo. Kocha swój kraj i oddałby za niego życie. Po tym jak w obronie własnej zabija austriackiego oficera, zmuszony jest opuścić Turyn i udać się do rodzinnego domu. Nie wie, że Beatrice tam jest. I tak samo jak ona o nim...

Łędina | 2011-12-30

Nyx | 2011-11-20

Wzięłam tę książkę do recenzji pod wpływem impulsu: Rok 1819, Włochy, prawdziwa historia i romans - wydawało mi się, że będzie to urocza kombinacja. Niestety szybko straciłam zapał do tej pozycji, gdy moja mama, przechadzając się wzdłuż mojego regału podsumowała ją jednym słowem: "romansidło". Zabrałam się więc do lektury z ociąganiem, widząc w myślach topornie złożone zdania, które będzie się czytać w nieskończoność... Nim się obejrzałam, byłam na 115 stronie. To był leniwy ranek, postanowiłam zasiąść przy książce z "umilaczem" (a jak wtedy sądziłam - rekompensatą) w postaci sutego śniadania i filiżanki kawy. Nie wiem, czego się obawiałam. Zazwyczaj mam nosa do książek i także tym razem mnie on nie zawiódł.

Beatrice jest malarką, pobierającą nauki u najsławniejszych i najlepszych w swoim fachu. Pragnie rozwijać swój talent i wykorzystywać go także w pożytecznych celach. Przyjeżdża więc z rodzinnej Anglii do Włoch, do swojego wujostwa, by namalować portrety całej rodziny. Ale tak...

nectarine | 2012-02-16

myślałam że wątek historyczny będzie bardziej rozwinięty, a trafiłam na kolejnego harlequina

wiosenka27 | 2013-03-03

takie sobie, raczej marna książka

Ewelina | 2016-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2016