Następca

Wydawnictwo: Solaris
Преемник
9788389951922
Zuna

"Następca" to trzeci tom kultowego cyklu fantasy "Tułacze", który przyniósł autorom wielką popularność w Rosji i na Ukrainie. Minęło wiele lat od chwili, gdy klątwa Tułacza została zdjęta z Egerta Solla. Świat się zmienił, lecz magowie jak dawniej oczekują z lękiem nadejścia Trzeciej Siły. Złoty Amulet znowu pokrywa się rdzą. Nie wiadomo, kto będzie następnym Wieszczbiarzem. Wszystkie...

Minęło wiele lat od chwili, gdy klątwa Tułacza została zdjęta z Egerta Solla. Świat się zmienił, lecz magowie jak dawniej oczekują z lękiem nadejścia Trzeciej Siły. Złoty Amulet znowu pokrywa się rdzą. Nie wiadomo, kto będzie następnym Wieszczbiarzem. Wszystkie nadzieje i obawy świata skupia w sobie jeden człowiek: syn Torii Soll, nazwany Luarem. Lecz Luar okazuje się nie być synem Egerta Solla, a efektem gwałtu na Torii, jakiego dokonał w lochach Zakonu okrutny Fagirra. On także pożądał Amuletu. Gdy prawda o tym, co zaszło w sali tortur i czyim synem jest Luar wychodzi na jaw, Egert Soll wpada w rozpacz, a Toria wyrzeka się syna i osuwa w otchłań szaleństwa. Soll szuka śmierci gromiąc oddziały rozbójników, a Luar poszukuje Wieszczbiarza. A Trzecia Siła coraz mocniej dobija się do Wrót Światów.

źródło opisu: [Solaris, 2010]

dEn | 2012-09-19
Przeczytana: sierpień 2012

Najsłabsza część serii. Wg mojej subiektywnej opinii.

patizka | 2014-12-16

Trafia do fantastycznych ulubieńców :)

Michał_Rozkrut | 2016-11-06
malgoska86 | 2016-05-29