Luiza i inne utwory

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Antologia Nowej Poezji Polskiej". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Anagram
83-203-2806-3
poezja
Silaqui

Wybrał i wstępem opatrzył: Maciej Chrzanowski.
Wersja kieszonkowa.

AMisz | 2015-01-15

Jako dziecko zaczytywałam się w tym tomiku. W piątej klasie szkoły podstawowej kiedy mieliśmy wyrecytować ulubiony wiersz i wszyscy mówili jakieś Tuwimy, Pawlikowskie, Konopnickie, ja wyrecytowałam "Pantofelka" :) Do tej pory też uwielbiam cytat z Gier i zabaw dziecięcych "...aż wyrżnie mordą o bruk..." Jakie to zdanie jest piękne!

Silaqui | 2010-10-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Tomik, na który trafiłam przypadkiem. Otworzyłam na "chybił-trafił", i oto "Obrona Żebractwa". Zachłystnęlam sie Bursą, posypał się "Pantofelek", "Sylogizm Prostacki", "Koń", "Miłość"...
Do dzisiaj Andrzej jest moim ulubionym poetą, i stale wracam do jego wierszy.

Kasia | 2015-02-09
Na półkach: Poezja<3, Posiadam, Przeczytane

Bursa - bardzo konkretny, trochę brutalny, młody i namiętny, pełen uczuć. "Miłość" i "Pantofelek" - chyba najbardziej znane - zawsze aktualne.

Florianf | 2016-08-17

Ten bezkompromisowy bunt, ten sztylet wymierzony prosto w czytelnika! Tak jakby papier krzyczał. Każdy nastolatek powinien to przeczytać.

Gabrielle | 2013-05-26

Świetny wybór wierszy Bursy w bardzo poręcznym, kieszonkowym formacie.

Karol | 2013-07-09

Doskonały wstęp do poznawania polskiej poezji współczesnej

Asprzestworzy | 2016-12-04
Unsaid | 2016-06-01