8190011239
poezja
A--

Piosenki trzech bardów: Edwarda Stachury, Włodzimierza Wysockiego i Leonarda Cohena. Przekłady Cohena - Maciej Zembaty, przekłady Wysockiego - Michał B. Jagiełło

Ikki | 2011-05-03

To z tej żółtej książeczki (mam żółtą) dowiedziałam się o twórczości panów E.S., W.W. i L.C. W różnych latach, miesiącach, dniach, przypływie nastroju lub humoru, szala sympatii przechylała się w stronę jednego, drugiego lub trzeciego pana.
To stąd pochodzi jeden z moich ulubionych cytatów L.C. "To tak jak z lotem na księżyc, lub jakąś inną gwiazdę. Polecisz tam na próżno, choć lecieć chcesz naprawdę."

Kupiłam dawno temu, głównie dla Edwarda Stachury (pod wpływem wrażeń z pierwszych płyt zespołu Stare Dobre Małżeństwo...). Ponieważ oferta książek w tamtych czasach była dość ograniczona zdecydowałam się na "zestaw autorów" ale dzięki temu miałam okazję poznać też odrobinę twórczości Włodzimierza Wysockiego i Leonarda Cohena :)

Bałucki | 2016-04-24

Coż...Trzej poeci w których płynie ta sama słowiańska krew, ale jakże różni w moim odbiorze...Stachura według mnie lepszy w poezji niż prozie. Wysocki ma moc, a Cohen ma swój urok, ale to nie jest poezja po którą lubię sięgać...

arachne | 2010-11-30
Na półkach: Przeczytane, Mam w domu

Oceniam część Stachury, pozostałe utwory jedynie przejrzałam.

bess | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016