Krwawa Szkocja

Seria: Strrraszna Historia
Wydawnictwo: Egmont Polska
Bloody Scotland
Mikez

Historia w krwawym sosie! Książka "Krwawa Szkocja" opowie ci o walecznym, szaleńczo odważnym narodzie i jego ponurych dziejach, począwszy od mrocznego Średniowiecza do jeszcze straszniejszego XX wieku. Chcesz wiedzieć: - jak się gra w ukręcanie krowy? - czego szkoccy górale nie nosili pod kiltem? - dlaczego trupy dostawały wezwanie do sądu? Jeśli tak, czytaj tę książkę, gryząc palce do krwi!...

Chcesz wiedzieć:
- jak się gra w ukręcanie krowy?
- czego szkoccy górale nie nosili pod kiltem?
- dlaczego trupy dostawały wezwanie do sądu?

Jeśli tak, czytaj tę książkę, gryząc palce do krwi! Przed oczami pojawi ci się szalony korowód wyrafinowanych królowych, okrutnych królów, odlotowych typów i narwanych buntowników. Poznasz przebrzydłe szczegóły codziennego życia i sadystyczne szkockie torturatorium. Do tego staniesz się ekspertem od upiornych szkockich zjaw. Historia jeszcze nigdy nie była tak strraszna!

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Lulu | 2015-10-29
Przeczytana: 29 października 2015

Książka pełna humoru i dystansu, ale i poczucia związku z opisywanym tematem, które mógł mieć tylko Anglik. Znajdziemy tutaj czułe przytyki, żarty nawet z krwawych faktów z zachowaniem dobrego smaku i wiele ciekawostek z wspólnej historii Anglii i Szkocji. Jedynie epilog, pełen zbędnego moralizatorstwa, odrzucił mnie trochę. Idealna na długi wieczór.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-28

Przezabawna!