Krwawa Szkocja

Terry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura dziecięca
Bloody Scotland
literatura dziecięca
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
strrraszna historia szkocja szkoci ciekawostki

Przed przeczytaniem tej książeczki o Szkocji wiedziałem tyle że Mel Gibson tam świrował, po przeczytaniu jej wiedziałem dużo więcej.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Na półkach: , , , ,

Przekazanie historii w humorystyczny i straszny sposób, opierający się na wyborze pikantnych szczegółów z podanych zagadnień, które na pewno zauroczą młodego czytelnika. Mamy więc opisy, zagadki, rysunki, poematy, listy.

Szkocja: kalendarium, pismo, potrawy, obyczaje, sporty, najsłynniejsi Szkoci, Szkotki, medycyna, Tudorowie, czarownice, zbrodnie, kary, tartan,...

2022

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się...

Książka pełna humoru i dystansu, ale i poczucia związku z opisywanym tematem, które mógł mieć tylko Anglik. Znajdziemy tutaj czułe przytyki, żarty nawet z krwawych faktów z zachowaniem dobrego smaku i wiele ciekawostek z wspólnej historii Anglii i Szkocji. Jedynie epilog, pełen zbędnego moralizatorstwa, odrzucił mnie trochę. Idealna na długi wieczór.

Przezabawna!

Dyskusje