Psi rok : dwanaście miesięcy - cztery psy - i ja

Tłumaczenie: Eleonora Karpuk
Wydawnictwo: Galaktyka
Dog year : rescuing Devon, the most troublesome dog in the world
978-83-7579-011-5
ludzie, zwierzęta, psy, hodowla, pamiętnik
99groszy

"Psi rok" to piękna, zapadająca głęboko w serce opowieść, która bawi i wzrusza, a jednocześnie uczy, jak mądrze kochać. To jedna z tych książek, które uświadamiają nam, jak ważne w naszym życiu są zwierzęta. Juliusz i Stanley - pogodne, słodkie labradory, oraz dwa border collie: Homer i Orson - bohater książki "Dobry pies" - to ukochane psy, które towarzyszą Jonowi każdego dnia. Razem z nimi...

Juliusz i Stanley - pogodne, słodkie labradory, oraz dwa border collie: Homer i Orson - bohater książki "Dobry pies" - to ukochane psy, które towarzyszą Jonowi każdego dnia. Razem z nimi i wszystkimi radościami, szaleństwami, ale także smutkami ich codziennego życia spędzamy rok na farmie Jona.

To opowieść o zaufaniu i zrozumieniu, o życiu i śmierci, o kontynuacji i zmianie. Historia czasami refleksyjna, czasami zabawna, ale zawsze do głębi wzruszająca.

[Galaktyka, 2008]

8_oclock | 2014-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Jon Katz jest 50-letnim pisarzem i pracuje w domu (praca w domu - ideał dla miłośnika zwierząt). "Psi rok" to opowieść o czterech psach, dwóch labradorach, Juliusu i Stanley'u, i dwóch border collie, Devonie (później Orsonie) i Homerze, o wspólnym życiu, trudnościach, wzlotach i upadkach autora, przyjściach i odejściach (odejściach pełnych godności). O dotrzymaniu obietnicy, złożonej psu. Książka jest urzekająca, trochę żartobliwa, pełna zrozumienia, mądrości i miłości.
Przy okazji, podobało mi się miejsce pełne przyjaznych psów i przyjaznych psom ludzi, gdzie z ułożonym psem można wejść do sklepu czy do fryzjera. Rozbawiła mnie historia gościnnych wykładów na uniwersytecie w innym mieście, gdzie szyta grubymi nićmi intryga, składająca się z półprawd, pozwoliła przemycić psa na salę wykładową.
Zdecydowanie polecam.

Meszuge | 2014-02-28
Przeczytana: 31 grudnia 2008

Zdecydowana większość ludzi, widząc baraszkujące szczeniaki zawoła: jestem miłośnikiem zwierząt, kocham psy! W takim właśnie momencie często sięgają po portfel, chętnie płacą jakąś tam niewielką kwotę, by do domu wrócić z rozkosznym psiaczkiem. Czemu niewielką? Bo cena szczeniaka jest zawsze niewspółmiernie niska w porównaniu do kosztów, różnych kosztów, nie tylko materialnych, które trzeba będzie ponieść… później.

Jeśli Twój pies będzie zdrowy, posłuszny, łagodny i przyjacielski, to świetnie, wygrałeś los na loterii. Jeśli jednak okaże się, że jest nieprzewidywalny, a nawet agresywny i w pewnych momentach może być wręcz niebezpieczny? Co zrobisz, jako osoba kochająca psy? A jeżeli okaże się, że Twój młody jeszcze pies cierpi na nieuleczalną chorobę i jego weterynarz patrzy na Ciebie oczekując decyzji o skazaniu go na cierpienie lub pozbawieniu życia, uśpieniu – co zrobisz, miłośniku zwierząt?

Czemu Jon Katz, wykładowca i autor tekstów o technologiach, właściciel dwóch...

Sonia | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Jest to jedna z kilku pozycji J.Katza jaką miałam okazję przeczytać. Książka- świetna! We wspaniały sposób pokazane są relacje pomiędzy człowiekiem a psem, trudności jakie trzeba przezwyciężyć, codzienne problemy z jakimi musi się zmierzyć właściciel psa o bardzo trudnym charakterze. To też historia o miłości, oddaniu i poświęceniu w imię przyjaźni. Znajdzie się też kilka wzruszających chwil i parę "smutków". Ale takie jest życie z czworonogiem - nie zawsze usłane różami i tylko wzajemne zrozumienie,gotowość do wyrzeczeń,zdrowy rozsądek oraz oddanie mogą zbudować zdrową relację pomiędzy człowiekiem a psem.

qbard | 2013-11-20

Jest to bardzo sympatyczna powieść autobiograficzna ale tak naprawdę głównymi bohaterami są psy autora. Rok, w którym życie Jona Katza zmieniło się nie do poznania za sprawą dwóch psów rasy border collie oraz dwóch labradorów. Jest i śmiech, i łzy. Dla miłośników zwierząt i nie tylko.

Klaudia | 2015-02-15

Bardzo sympatyczna i przede wszystkim pozytywna książka. Nie należy do pozycji, do których z chęcią wracam; jednakże zostawiła po sobie bardzo pozytywne odczucia.

Gwen | 2014-02-07

,,Psi rok'' to wspaniała lektura dla miłośników psów. Opowiada o życiu autora z czterema psami. Osobiście najbardziej podobały mi się momenty z border collie - Devonem. Z kolei najbardziej wzruszyłam się podczas czytania rozdziału poświęconego uśpieniu labradorów.
Ta książka, naprawdę dużo mówi o psich zachowaniach, ich wierności i oddaniu właścicielowi. ,,Psi rok'' pozostawia po sobie wiele refleksji...

kaajka9 | 2012-05-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Gdy kupiłam tą książkę kupiłam nie byłam pewna czy mi się spodoba ale nie żąłuje zakupu jest jedną z moich ulubionych.
Polecam każdemu psiarzowi. Naprawdę, uwierz jeżeli kochasz psy to musisz ją przeczytać. Jest zabawna i wzruszająca. Najsmutniejsze są momenty w których bohater musi uśpić psy ... No ale przeczytajcie to zobaczycie ..:-)

Lilit | 2011-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2011

Książka ta jest jedną z tych pozycji, która na długo zapada w pamięć. Warto ją przeczytać, nawet jeśli nie przepada się za zwierzętami.

Grell | 2012-07-28
Przeczytana: lipiec 2011

Wzruszająca opowieść o przyjaźni pomiędzy psem a człowiekiem. Polecam :)

Arabell | 2012-12-29
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Książka cudownie opisuje więź człowieka z psem. Coś niesamowitego.