Dobry pies

978-83-89896-82-7
Pies
angielski
Anna

Historia psa, który uwielbiał swego pana, ale nie potrafił poskromić swoich niekontrolowanych zachowań, którym żadne szkolenia, leki, czy nawet praktyki szamańskie nie potrafią zaradzić. Piękny biało-czarny border collie, mający awersję do wszelkich rozkazów, nie poddający się szkoleniu czy tresurze, był przyczyną i źródłem wiecznych problemów, kłótni, awantur, konfrontacji, stresów, nieporozumień i wydatków.

Meszuge | 2014-01-08
Przeczytana: 21 grudnia 2007

Łatwo się kocha kogoś, kto nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Taki bezstresowy związek, bez jednej choćby chmurki na lazurowym błękicie nieba, to czysta przyjemność. Czasem jednak zdarza się, że obdarzamy naszą miłością - i to jak najbardziej odwzajemnioną - kogoś zdezorientowanego w życiu, wybuchowego, impulsywnego, nadpobudliwego, a nawet agresywnego.

Jon Katz, autor książek i artykułów o technologiach i Internecie (później także o psach), rzecz jasna kochał swoje labradory. Juliusz i Stanley były psami spokojnymi, przyjacielskimi, zrównoważonymi. Nie sprawiały kłopotów. Była to łatwa miłość.
Kiedy jednak do domu Katza trafił border collie o imieniu Devon - zmienionym w trakcie szkolenia na Orson - proste dotąd sprawy zaczęły się komplikować.
Jak kochać, a, co najciekawsze, dlaczego, psa, który poluje na mniejsze pieski i inne zwierzęta, goni autobusy szkolne i dzieci na deskorolkach, psa goniącego śmieciarki i samochody straży pożarnej?
Życie z psem podkradającym...

Beata-Chiara | 2015-12-12
Przeczytana: 2007 rok

Jak daleko można posunąć się w miłości do swojego czworonożnego przyjaciela? Okazuje się, że bardzo daleko.
Border collie, którego adoptuje Jon, jest psem już po przejściach, kompletnie niewychowanym i rozbestwionym. Sprawia kłopoty, gania samochody, narażając swojego właściciela na zawała serca, energia rozpiera go na każdym kroku, a Jon coraz częściej musi się tłumaczyć z powodu zachowania swojego nowego psa przed sąsiadami i innymi ludźmi, których napotykają (oprócz niego ma także dwa labradory, będące oazami spokoju). Nie pomaga terapia, różne metody wycowawcze, w końcu Jon decyduje się na przeprowadzkę na wieś, gdzie jego pies będzie mógł mieć więcej okazji do wyszalenia się. Jak się jednak okazuje, przeprowadzka jest dopiero początkiem "drogi przez mękę", którą obydwoje będą musieli przejść. Pomaga także- zasugerowana przez któregoś terapeutę- zmiana imienia psa z Devon (które to imię może się psu źle kojarzyć i budzić stare nawyki) na Orson.
Świetny kąsek dla miłośników...

Aleksandra | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Urocza książka o psie border-collie,którego cechowała nadpobudliwość i który swoim zachowaniem sprawiał wiele kłopotów.Towarzyszą mu inni bohaterowie, inne zwierzaki - psy, koty, kogut..

sqiki | 2012-07-19
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 10 lipca 2012

Dość smutna książka, jednak pokazująca, że po śmierci najlepszego pupila jest dalsze życie i przyszłość. Nie tylko ten zwierzak potrafił cię pokochać, jest też wiele innych, wspaniałych przyjaciół człowieka, którzy nie będą tacy jak tamten, ale zrozumieją cię jak nikt. Ta książka bardzo pomaga po stracie zwierzęcego przyjaciela.
Pożyczyła mi ją moja przyjaciółka, zapalona miłośniczka psów wszelkiego rodzaju. Jak gdzieś byłam z nią i kolegami to potrafiła w czasie rozmowy wtrącić zupełnie nie na temat "O, jaki śliczny piesek!" i podchodziła się przywitać. W większości wypadków to "śliczny piesek" wcale ładny nie był. Rasowy kundel z krótkimi łapami i długim tułowiem. Ale dla niej każdy pies jest wyjątkowy, piękny i kochany. Ale jak się nad tym zastanowić, to czy nie ma racji?

Octopus | 2016-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

ta historia pewnego psa rasy pasterskiej, a więc psa, który musi pracować, jest właściwie opowieścią o odpowiedzialnej miłości do zwierzęcia. To także opowieść o trudnych wyborach przed jakimi stają właściciele psów agresywnych, czy nieprzewidywalnych.
Polecam, choć mimo łatwości w czytaniu, to ładunek emocjonalny w niej zawarty sprawia, że jest to książka wartościowa

Lilith | 2015-12-13

Bardzo ciekawa książka, szczególnie spodoba się tym, którzy lubią psy :) Przedstawia ona historię border collie, który nic sobie nie robi ze szkoleń czy ,,trików" stosowanych przez jego dwunogiego przyjaciela. Ma to ogromny wpływ na relację między nimi, która staje się dość trudna w pewnych chwilach, gdyż Jon Katz nie wie jak zaradzić zbytniej ciekawości i energiczności psa. Gdy w końcu udaje mu się znaleźć rozwiązanie, stają się bardzo dobrymi przyjaciółmi. Dzięki temu, że opisana historia spisana została przez towarzysza bordera, powieść ta staje się bardzo interesująca i prawdziwa :) Polecam! :)

krwawa_jadka | 2015-09-13

Książka warta przeczytania i dokonania własnej oceny zachowania autora.
Chwilami budzi sprzeczne emocje, wywołuje uśmiech na twarzy, czasem smutek, a nawet złość czytelnika. Dobra pozycja dla tych co już posiadają czworonoga, jak i dla tych co planują związać z nim swój los. Polecam.

Przeczytana i gotowa na nowego czytelnika:
Zapraszam do zakupu (z inną książką o psach w gratisie!):

Pozdrawiam
Krwawa_Jadka

Gosikowa | 2015-07-23

Nie jest to wielka literatura. Nie jest to też książka dla każdego. To zbiór wspomnień, luźno opowiedziana historia o wielkiej miłości człowieka do psa i psa do człowieka. O miłości trudnej, czasem bolesnej, ale i dającej nadzieję, wywołującej uśmiech. Nie mów za co kochasz swojego psa. Powiedz, pomimo ilu wad wciąż jest dla Ciebie najważniejszy...
Lektura obowiązkowa każdego opiekuna psa!

Fauka | 2012-02-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam, Psie
Przeczytana: 02 lutego 2012

Wzruszająca opowieść o miłości do psa i granicach w niej. Wyjątkowa szczególnie dla mnie, ponieważ borykam się z podobnym problemem co autor.

ANetka | 2010-10-26
Przeczytana: luty 2009

Książka świetna, kolejna piękna historia przyjaźni pies - człowiek, ukazująca trudy życia z problemowym a jednak bardzo kochanym psem.