Przypadkowa śmierć anarchisty

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Anarchistyczna Inicjatywa Wydawnicza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna "Trojka"
Morte accidentale di un anarchico
83-919519-1-X
anarchizm,
marcin

Krótka, nadająca się na wieczorną lekturę sztuka, pełna ironii i swoistego humoru. W żartobliwy sposób opowiada o śledztwie prowadzonym po śmierci Pinellego. W roli demaskatora policji Fo stawia wariata mitomana. Tylko on jako społeczny parias i osoba niepoczytalna, a wiec nie podlegająca władzy policji może bez problemów wniknąć tam gdzie zwykli członkowie społeczeństwa nie mają wstępu – na komisariat i do głów osób odpowiedzialnych za to zabójstwo. Może zdemaskować, skłonić do wyznania prawdy, a nawet przeciągnąć na swoją stronę. Przybierając różne osobowości, wcielając się w rożne postacie, wciąga nie do końca świadomych sytuacji policjantów w swoistą grę. W której próbując wymyślić linię swej obrony, plączą się w zeznaniach, przyjmują pomysły wariata aż do momentu gdy przyznają się do zbrodni.

źródło okładki: http://www.bractwotrojka.pl

basklar | 2013-02-17

Jest to pierwsza książka Fo jaką przeczytałem. Nie słyszałem o nim wcześniej, a sięgnąłem po tą pozycję chcąc być przygotowanym na przedstawienie tej sztuki w teatrze. No i… rewelacja. Świetna krytyka układów socjalnych, politycznych, itd. przedstawiona przy użyciu bardzo dużej dawki zdrowego humoru.

rozbojniczka | 2016-09-10

wydarzenie powtórzone w tej formie staje się jeszcze bardziej tragiczne, głośniej wołające, chyba jak zazwyczaj, kiedy próbuje się takiej reakcji obronnej
(pod koniec obnażenie działania mechanizmu zwanego "skandalem")

Jakoubek | 2016-02-23
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane