Zakazana magia

Tłumaczenie: Anna Płocica
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Małżeństwo z rozsądku". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: BIS
Forbidden Magic
978-83-7551-114-7
romans historyczny
Wanda

Po śmierci rodziców pozostawiona bez grosza przy duszy Meg Gillingham znalazła się w poważnych opałach. Ma pod opieką liczne rodzeństwo, z którym wkrótce może znaleźć się na bruku. Okrutny i lubieżny właściciel domu w zamian za dach nad głową oczekuje zapłaty w naturze. Rodzinę uratować może tylko cud. I cud się zdarza - za sprawą magicznego posążka, który jedynie dzięki Meg zyskuje moc spełniania życzeń. Na jej drodze pojawia się przystojny i bajecznie bogaty hrabia, proponując ubogiej dziewczynie małżeństwo i opiekę…

Jaką cenę przyjdzie jej zapłacić za tak szczęśliwą odmianę losu?...

źródło opisu: Wydawnictwo BIS, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl

kaktusowaona71 | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

„Zakazana magia” Jo Beverley to całkiem przyzwoity romans historyczny. Momentami nawet można powiedzieć, że ociera się o bardzo dobry. Lekki i przyjemny, z wplecionymi delikatnymi wątkami przygodowymi i kryminalnymi, a do tego jeszcze z maleńką kropelką magii. Może i nawet byłabym skłonna przyznać mu awansem nawet i 7 gwiazdek, ale niestety uniemożliwiła mi to kreacja głównej bohaterki, która nieprawdopodobnie mnie drażniła. Strasznie mnie irytują ludzie chwiejni i zmienni, a do tego mający o sobie mniemanie całkowicie rozbieżne z ich prawdziwymi charakterami i postępkami.
Całość jednak czyta się lekko i szybko. Jakkolwiek lektura pod żadnym względem nie może zostać nazwana wyjątkową, czy wyróżniającą się w jakikolwiek sposób – to spokojnie można jej poświęcić swój czas wolny i nie uznać tego za czas całkowicie zaprzepaszczony.
Książka do polecenia przede wszystkim zatwardziałym fankom gatunku.

Gaja | 2017-03-13
Na półkach: Przeczytane, ULUBIONE

RE-WE-LA-CJA!!! Po prostu kocham tą książkę!!! Wszystkie Greye i Gabriele mogą się schować i nie wychodzić. Ani momenty uwodzenia czy czerwienienia się po cebulki włosów mnie nie drażniły. Wszystko napisane było jak najbardziej idealnie, aż chce się czytać i czuje się z tego powodu przyjemność.

Jedynie pod koniec troszkę fabuła mnie zmęczyła bo miałam ja osobiście ochotę powrócić do całkowicie innych wątków niż te, które się w danym momencie rozgrywały. Ale i tak jestem oczarowana. Lekturę naprawdę bardzo lekko się czyta, a nawet nie wie kiedy zaczyna pochłaniać. Gorąco polecam wszystkim!!!

wiola | 2015-07-18

OJ dobra książka uśmiałam się jak nigdy. Motyw posążka fantastycznego o mocy pomagania oh naprawdę dobry w swojej prostocie pomysł, a że osadzony w epoce której już dawno nie ma miodzio :)

Kakyuu | 2016-05-04
Przeczytana: 28 marca 2016

"Lubisz romans historyczny? Przeczytaj koniecznie." - krzyczała do mnie z półki. Oczywiście, że lubię. Dlatego znalazła się w moich łapkach. Okładka przekonywała mnie do tego, że nie będzie to głęboki, dający do myślenia romans. Głupiutka powiastka dla pragnących gorących scen nastolatek i statecznych pań domu. Czasami dobrze jest się odmóżdżyć takim typem książki.[...]
Bardzo dobrze bawiłam się przy tej książce. Przeczytałam ją w kilka godzin, ponieważ intrygowało mnie to, że nie do końca potrafię przewidzieć nadchodzące wydarzenia. Nie zmusza do wielkiej refleksji. Pokazuje nam to co każda z nas chciałaby mieć. Saxa który spełnia każdą naszą zachciankę i wpatruje się w nas jak w obrazek pomimo tego, że nie wszystkie jesteśmy Miss Świata. Nawet jeśli kiedyś będzie beznadziejnie nasz rycerz pokaże nam, że nad chmurami nadal świeci słońce.

Po całą recenzję zapraszam na : wilczeczytanie.pl

Jolka | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 2015 rok

Rewelacja dla wszystkich, którzy lubią romanse osadzone w dawnej scenerii. Lekka, optymistyczna książka z magicznym posążkiem w tle. Niejedna panna chciałaby taki mieć, aby zdobyć bajecznie bogatego hrabiego, który potrafi zmienić się na lepsze. Znakomita lekkość pisania tej autorki jest godna podziwu. Polecam gorąco.

Nie mogę podzielić zachwytów większości czytelniczek nad tą książką, która dla mnie była męcząca - bohaterowie irytujący, a humor wcale nie śmieszny. Już sam powód, dla którego hraba postanawia w trybie przyspieszonym znaleźć sobie żonę i kryteria, którymi się kieruje - są tak durne, że aż czytanie o tym - boli.

Ewelina | 2017-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2017

Lekka, przyjemna i bardzo zabawna:)

Etka | 2017-06-22
Ervdirle | 2017-06-03