Zakazany owoc

Tłumaczenie: Anna Pajek
Wydawnictwo: BIS
Forbidden
miłość, uczucia

Serena Riverton po kilkuletnim małżeńskim koszmarze zostaje wdową po człowieku powszechnie znanym jako Rozpustny Riverton. Nie może jednak długo cieszyć się spokojem, bowiem bezwzględni bracia chcą ją zmusić do małżeństwa z mężczyzną, którego nawet nie zna. Osamotniona, bez przyjaciół i pieniędzy, Serena ucieka z domu. Zdesperowana, szukając opieki, uwodzi przystojnego lorda Francisa Middlethorpe'a. Oboje zamierzają nigdy więcej się nie zobaczyć, tym bardziej, że lord ma zobowiązania wobec pewnej panny, która pod każdym względem jest dla niego odpowiednią partią. Middlethorpe nie może jednak zapomnieć o namiętnej nocy z Sereną. Jeszcze nie wie, że los szykuje mu niespodziankę, która postawi go w niełatwej sytuacji. Tymczasem bracia Sereny nie zamierzają tak łatwo zrezygnowac z odszukania siostry. Czy pożądanie wygra z poczuciem obowiązku, a miłość z rozsądkiem?

kaktusowaona71 | 2015-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

"Zakazany Owoc" to romans historyczny, bardzo solidnie skonstruowany, spisany dobrym językiem, z ładnym słownictwem i z ciekawie poprowadzoną akcją .
Jest on trochę nietypowy poprzez odwrócenie ról przeznaczonych dla głównych bohaterów. Zazwyczaj w tego typu literaturze bohaterka jest niedoświadczoną panną chowaną pod kloszem i nie mającą większego pojęcia o prawdziwym życiu oraz sprawach damsko męskich. Główny bohater zaś, jest z zasady mężczyzną doświadczonym i chętnie wprowadzającym swoją wybrankę w arkana miłosne. Tutaj wszystko zostało odwrócone i to on jest prawiczkiem, a ona poznała już tajemnice alkowy - niestety od tej najgorszej strony.
Akcja została rozwinięta na bazie niedopowiedzeń, zahamowań , nieufności i zwyczajnych pomyłek. Losy bohaterów zostały przedstawione ciekawie i bardzo przyjemnie się tą pozycję czytało. Zabrakło mi tu jednak niestety choćby najmniejszej iskry ekscytacji. Tego we mnie lektura nie wywołała. Wszystko było tak równomierne, wyważone i bez...

Kasia | 2016-09-27
Przeczytana: 31 października 2016