Księga skandali

The book of scandal
978-83-7551-166-6
romans
Wanda

Nathan Grayson, hrabia Lindsey, którego po rodzinnej tragedii w wyniku nieporozumień opuszcza żona, powraca do hulaszczego trybu życia z młodości. Kiedy po kilku latach od rozstania docierają do niego plotki, że żona może zostać wspomniana w kompromitującej `Księdze skandali`, Nathan, idąc za namową przyjaciela, postanawia zabrać Evelyn z Londynu i chronić dobre imię rodziny. Ta jednak za żadną cenę nie chce wracać do domu, w którym czai się wiele przykrych wspomnień, i do mężczyzny, który przed laty złamał jej serce pozwalając odejść. Nathan ucieka się do podstępu i porywa żonę..

wiejskifilozof | 2014-08-12

Chyba lubię takie klimaty,Anglia XIX wiek (początki),intrygi,romanse,skandale.
Ta książka z bardzo ładną okładką,została przeczytana przeze mnie w jeden dzień.
Bo czyta się łatwo i szybko.Treść jest prosta do zrozumienia i nie trzeba szukać w słownikach,znaczenia poszczególnych wyrazów.
Fabuła jest bardzo fajna,oto mąż dowiedziawszy się co żona wyrabia w Londynie postanawia ją zabrać do wiejskiej posiadłości.
Sielskie okolice nie są jednak zbyt bezpieczne,ktoś nasyła mordercę.
Tak,więc mamy tu połączenie romansu z dobrą niemal,że intrygą kryminalną.
Czytanie zajmuję nie wiele czasu,a przyjemność ogromna.

Mel | 2012-01-27

Rewelacyjna. Nie mogłam się oderwać.

Natalia | 2011-07-26
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Dobra książka. No i w zasadzie tyle. Ciekawa, aczkolwiek niezbyt wciągająca historia ze szczęśliwym zakończeniem. Jak dla mnie za mało akcji i emocji. Plusem jest dobra kreacja głównych bohaterów, minusem jest przewidywalność - oprócz osoby "zamachowca" w zasadzie nic mnie w Księdze skandali nie zaskoczyło.

Ewelynn | 2014-05-16
Przeczytana: 16 maja 2014

Bardzo przyjemna książka. Szybko się ją czyta. Przyjemna kreacja bohaterów. Podobały mi się odzywki Nathana do Bentona. Kto jest zamachowcem akurat domyśliłam się na początku.

Trish | 2015-10-24
Przeczytana: wrzesień 2011

(W nowej wersji serwisu brak opcji notatek, więc muszę umieścić prywatne zapiski w opinii, widocznej dla wszystkich.)
Przeczytane:
2011.09 - 7/10
2015.07 - 10/10

sunset89 | 2011-08-02

Bardzo dobra, wciągająca opowieść do przeczytania jednym tchem. Polecam.

Iwona | 2013-09-18
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Chociaż znaczącym wątkiem jest tu tragedia rodziny, książka nie szczególnie skłania do refleksji. Czyta się szybko i nawet przyjemnie raczej bez większych emocji. A szkoda...

Shani | 2016-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2016

Przyjemna, nieprzesłodzona i nieoczywista aż do samego końca.

1natalka3 | 2016-04-03
Nicole Chloe | 2016-02-18