Myślenie lateralne. Idee na przekór schematom

Tłumaczenie: Cezary Welsyng
Wydawnictwo: Helion
The Use of Lateral Thinking
Eida

Myślenie schematami bywa męczące. Logika potrafi czasem stłamsić każdego. Umysł jest niczym rekin, musi stale przeć naprzód i szukać zdrowej pożywki dla siebie. Nie czekaj więc, aż Twój rekin sam zostanie pożarty albo zacznie pływać brzuchem do góry. Edward de Bono proponuje Ci podróż do krainy myślenia lateralnego - wolnego od blokad, twórczego i wyzwalającego. Poprowadzi Cię nieznanymi ścieżkami, wskaże drogę prowadzącą do rozwiązań, które nigdy wcześniej nie przyszłyby Ci do głowy.

Salma | 2012-09-02

De Bono tworzy nowy termin- myślenie lateralne - przeciwstawiając je myśleniu logicznemu i twierdzi, że ten rodzaj wnioskowania ma wiele zalet, a nawet często jest o wiele bardziej wartościowy niż rozumowanie logiczne. I choć próbuje podawać przykłady, słabo obrazują one ten tok myślenia, są mało przekonujące. De Bono nie zaszczepił we mnie chęci do celowego podejmowania prób myślenia lateralnego.

Kamil Walecki | 2017-09-19

Nic konkretnego