Dziecko w szkole kreatywnego myślenia

Tłumaczenie: Magda Witkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dziecko". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sensus
Teach Your Child How to Think
9788324620951
poradniki
Vilka

Książka jest wznowionym wydaniem "Dziecko w szkole kreatywnego myślenia" Myślę, więc się rozwijam - Naucz swoje dziecko myśleć w sposób przejrzysty i konstruktywny - Wyrabiaj w nim umiejętność podejmowania trafnych decyzji i dokonywania dobrych wyborów - Pozwól, by przyswoiło sobie nawyki twórczego myślenia Wysiłki Edwarda de Bono na rzecz kształtowania umiejętności myślenia...

Książka jest wznowionym wydaniem "Dziecko w szkole kreatywnego myślenia"
Myślę, więc się rozwijam

- Naucz swoje dziecko myśleć w sposób przejrzysty i konstruktywny
- Pozwól, by przyswoiło sobie nawyki twórczego myślenia

Wysiłki Edwarda de Bono na rzecz kształtowania umiejętności myślenia można zaliczyć do najważniejszych przedsięwzięć realizowanych obecnie na świecie
George Gallup

Myślę, ponieważ sprawia mi to przyjemność

Własne doświadczenie nauczyło nas, że szkoły nie uczą myślenia. Zwykle ograniczają się do podawania dzieciom suchych faktów i bezużytecznych informacji oraz egzekwowania tej wiedzy. Powodują, że aktywne myślenie u dzieci jest wypierane przez myślenie schematami i rutynę. Tymczasem współczesny świat atakuje je codziennie setkami informacji, które mózg musi przesiać, przetworzyć i zanalizować. Inteligencja i wiedza to nie wszystko, kluczem do sukcesu jest umiejętność korzystania z nich w sposób produktywny i twórczy.

Dla swojego dziecka pragniesz wszystkiego, co najlepsze. Z pewnością chcesz, aby wybiło się ponad tłum pełen sfrustrowanych korporacyjnych zombie. Edward de Bono przychodzi Ci z pomocą. W prosty i praktyczny sposób wyjaśnia, jak rodzic może kształtować umiejętności myślenia i wykorzystywania pełnego potencjału umysłu dziecka. Dzięki temu Twoja pociecha nie tracąc dziecięcego zapału, będzie lepiej i sensowniej przygotowana do radzenia sobie w życiu.

- Zachowania i nawyki sprzyjające myśleniu.
- Zastosowanie koncepcji sześciu myślowych kapeluszy.
- Umiejętność myślenia krytycznego, kreatywnego i lateralnego.
- Praktyczne umiejętności rozwiązywania problemów.

źródło opisu: http://sensus.pl

źródło okładki: http://sensus.pl