W burzy i mrozie

Okładka książki W burzy i mrozie Tadeusz Piotrowski (himalaista)
Okładka książki W burzy i mrozie
Tadeusz Piotrowski (himalaista) Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Seria: Naokoło Świata reportaż
reportaż
Naokoło Świata
Wydawnictwo Iskry
1977-01-01
1977-01-01
alpinizm wspinaczka góry

Okładka książki Na jednej linie Ewa Matuszewska, Wanda Rutkiewicz
Na jednej linie Ewa Matuszewska, Wa...
Okładka książki Dwie Kangczendzongi Wojciech Brański, Eugeniusz Chrobak, Teresa Garnysz-Kozłowska, Zygmunt Andrzej Heinrich, Marek Malatyński, Piotr Młotecki, Józef Nyka, Kazimierz Olech, Andrzej Pietraszek, Jan Andrzej Serafin, Andrzej Sobolewski (himalaista), Szymon Wdowiak, Jerzy Wesołowski
Dwie Kangczend... Wojciech Brański, E...
Okładka książki Wspinaczka Anatolij Bukriejew, G. Weston DeWalt
Wspinaczka Anatolij Bukriejew,...

Jedna z lepszych książek o tego typu tematyce. Książka o pasji, prawdziwym wspinaniu. Bardzo rzeczowe opisy samej wspinaczki oraz piękna gór. Dla zainteresowanych tematyką pozycja obowiązkowa.

Świetna książka o górach, w które idzie się, by je zdobyć. Zrobić coś, czego jeszcze nikt nigdy nie dokonał. Nawet za cenę odmrożonych stóp, nawet po ciemku i w mokrym śpiworze. Piękna opowieść o przyjaźni, w której nie liczy się to, że kumpel z którym dzielę namiot nie mył się od tygodnia ;) Ważne jest to, że kumpel ten wstanie o 5 nad ranem i zbierze śnieg, z którego ugotuje gorącą herbatę.
Dodatkowym atutem tej książki jest szczegółowość opisów technicznych - w tej chwili przestarzałych i takich, o których nie mielibyśmy zielonego pojęcia, gdyby nie opowieści starszych kolegów/koleżanek spod ściany. No bo jak to: kiedyś ludzie wspinali się bez uprzęży?!? ;)

Jedna z najlepszych książek tego autora. Między innymi, to właśnie po jej przeczytaniu "wciągnęła" mnie literatura górska. Polecam, bardzo dobrze się czyta.

Sposób pisania jest bardzo konkretny, nie ma przydługich opisów, czasami jest dowcipnie, czasami poważnie.
Jak dla mnie świetna książka, bardzo dobrze się czyta, wciągająca. Chętnie sięgnę po inne pozycje autora.

• Literatura górska
  • Góry
  • Naokoło Świata
  • Górskie
  • Góry
  • Do kupienia ;) :) :) - Góry i Podróże
  • Przeczytane w 2022 r.

Dodaj cytat z książki W burzy i mrozie