W burzy i mrozie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
alpinizm, wspinaczka, góry
literatura faktu

Wyprawa polskich alpinistów na trudno dostępne zimą ściany i szczyty: Kazalnicę, Mont Blanc, Trollryggen, i ścianę Trollów - opisuje wybitny polski alpinista Tadeusz Piotrowski.

źródło opisu: okładka książki

książek: 1982
Renax | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Kolejna książka o wspinaniu się w górach, do której nie dotarłabym, gdyby nie seria, którą czytam. Ale nawet taki 'szczur wyżynny' jak ja odnalazł w niej wartości uniwersalne - jest to pokonywanie lęków, ograniczeń, wspieranie się i oderwanie od układów cywilizacji. Warto przeczytać, tym bardziej, że czyta się płynnie.

agasala | 2015-12-10
Przeczytana: listopad 2015

Świetna książka o górach, w które idzie się, by je zdobyć. Zrobić coś, czego jeszcze nikt nigdy nie dokonał. Nawet za cenę odmrożonych stóp, nawet po ciemku i w mokrym śpiworze. Piękna opowieść o przyjaźni, w której nie liczy się to, że kumpel z którym dzielę namiot nie mył się od tygodnia ;) Ważne jest to, że kumpel ten wstanie o 5 nad ranem i zbierze śnieg, z którego ugotuje gorącą herbatę.
Dodatkowym atutem tej książki jest szczegółowość opisów technicznych - w tej chwili przestarzałych i takich, o których nie mielibyśmy zielonego pojęcia, gdyby nie opowieści starszych kolegów/koleżanek spod ściany. No bo jak to: kiedyś ludzie wspinali się bez uprzęży?!? ;)

Karolina | 2013-08-31

Sposób pisania jest bardzo konkretny, nie ma przydługich opisów, czasami jest dowcipnie, czasami poważnie.
Jak dla mnie świetna książka, bardzo dobrze się czyta, wciągająca. Chętnie sięgnę po inne pozycje autora.

Rafraf | 2015-01-15

Jedna z najlepszych książek tego autora. Między innymi, to właśnie po jej przeczytaniu "wciągnęła" mnie literatura górska. Polecam, bardzo dobrze się czyta.

Anna | 2016-12-01
Na półkach: Góra 1, Posiadam, Przeczytane