Słońce nad Tiricz Mirem

Tadeusz Piotrowski (himalaista) Wydawnictwo: Sport i Turystyka biografia, autobiografia, pamiętnik
Sport i Turystyka
biografia, autobiografia, pamiętnik
1988-01-01

To dość stara pozycja, jednak nie można nic jej zarzucić w porównaniu do nowszych dzieł traktujących o wsponaczce. Napisana bardzo przystępnie, choć bez wielkich czytliwych tragedii (i może dobrze). Ma krótkie wstawki historyczne, dla jednych nuda, ale według mnie były na tyle krótkie i ciekawe, że uznam to za plus :) Miło się czytało, zwłaszcza o Jurku Kukuczce (jakis mi...

Opis udanej i szczęśliwej wyprawy nową drogą na Tiricz Mir. Napisana dobrze z odpowiednią dla Piotrowskiego ilością szczegółów technicznych. Dobrze pokazane problemy pojawiające się w dużych grupach na wyprawach górskich. Czyste piękno wspinania i czytania.

Tadeusz Piotrowski to polski himalaista, który zginął w 1986 roku podczas zejścia ze szczytu K2 w Himalajach.
Ta książka jest opisem wyprawy z 1978 roku na szczyt Tiricz Mir w Pakistanie w paśmie Hindukuszu.
Tak właściwie jest to pierwsza przeczytana przeze mnie książka dotycząca wspinaczki wysokogórskiej, więc nie mam porównania.
Były fragmenty bardziej nużące dotyczące...

• Literatura faktu/reportaż
  • Do kupienia